اجتماعیپیشنهاد سردبیر

۵ دانش آموز هرمزگانی به مرحله نهایی المپیاد علمی کشور راه یافتند

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت:پنج نفر از دانش آموزان این استان در سال تحصیلی (۹۹_۱۴۰۰) پس از برگزاری آزمون مرحله دوم، به مرحله نهایی المپیاد کشوری راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، ایرج بیت اللهی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: «ثنا نصیری» در رشته اقتصاد و مدیریت، «سپنتا اسکندری نسب» در رشته فیزیک، «نیما جهان پناه» در رشته رایانه ، «دانیال مهربان» در رشته تفکر و کارآفرینی و «سبحان عیسائی» در رشته علوم زمین به مرحله نهایی المپیاد علمی دانش آموزان راه پیدا کردند.

وی بیان داشت: این دانش آموزان در مرحله نهایی تابستانه، دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین خواهند گذراند و سپس برای کسب مدال اول تا سوم در آزمون نهایی شرکت می کنند.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: در سال تحصیلی (۹۹_۱۴۰۰) تعداد یک هزار و ۴۷۰ نفر از دانش آموزان استان در المپیادهای علمی شرکت کرده که از این تعداد، ۱۲۷ نفر به مرحله دوم راه یافتند و از بین این افراد پنج نفر به مرحله نهایی رسیدند.
ییت الهی یادآورشد: در تابستان سال گذشته (سال تحصیلی ۱۳۹۸_۱۳۹۹)  نیز سه دانش آموز هرمزگان توانستند در المپیاد علمی برای استان کسب مدال کنند.

وی ابرازداشت: دانش آموزان هرمزگانی در سه سال متوالی توانسته اند به مرحله نهایی المپیادهای علمی کشور که از معتبرترین المپیاد های علمی می باشد، راه یابند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا