اخبار قشمپیشنهاد سردبیر

۵۰۰ تُن انواع آبزیان از قشم صادر شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه افزون بر ۵۰۰ تُن انواع آبزیان در قشم از طریق اسکله شهید رجایی استان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علیرضا نصری روز شنبه در دیدار رییس و کارکنان اداره دامپزشکی شهرستان قشم با وی افزود: کیفیت محموله‌های تولیدی شامل انواع آبزیان تازه و منجمد و صادرات آن اعتبار این شهرستان است که باید به دقت کنترل و نظارت شود.

وی با تقدیر از  پیگیرهای اداره دامپزشکی قشم برای دریافت مجوز شرکت‌های ماهی  خشک، بسته بندی و صادرات آن ادامه داد: خدمات دامپزشکی به ویژه همکاری با کارگاه های تولیدی باید با سهولت و شتاب بیشتری انجام شود.

فرماندار قشم تصریح کرد: باید منافع فعالان خرد محلی که معیشت خود را از طریق خشک کردن ماهی تامین می‌کنند به شکل مطلوب مورد توجه و مصدر عمل قرار گیرد.

وی افزود: راه اندازی شرکت‌های ماهی خشک کنی توسط نیروهای محلی و تجمیع فعالیت شاغلان این حوزه،  باعث رفع دغدغه‌های بهداشتی، امکان بسته‌بندی مناسب و صادرات، اشتغال پایدار و رونق اقتصاد محلی می شود.

نصری ادامه داد: همچنین باید درآمد تعداد زیادی از روستاییان که برنامه اشتغال و معیشت خود را با تکیه بر این فعالیت پایه ریزی کرده‌اند از طریق خرید محصول یا شراکت و جذب سرمایه تضمین شود.

وی  خاطرنشان کرد: صدور مجوزهای خارج از ظرفیت‌ باعث خطای ناظران و تصمیم گیران برنامه و بودجه و برنامه ریزان حوزه اشتغال شده و این امر جذب تسهیلات به نفع مردم را مشکل کرده است.

فرماندار قشم خاطرنشان کرد:  باید برای مدیریت  منابع و زمین به صورت صحیح و علمی، دقت کرد که ظرفیت سنجی از جمله امور ضروری در اینباره است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا