اجتماعیاخبار قشمقشم

۴۰ خدمت با اپلیکیشن برق من در قشم ارایه می‌شود

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان قشم گفت: استفاده از اپلیکیشن « برق من» ۴۰ خدمت این اداره را غیرحضوری انجام می‌دهد و مشترکان را از مراجعه حضوری بی نیاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سلمان درسخوان  افزود: دریافت و پرداخت قبض برق، ثبت خاموشی، خود اظهاری قرائت کنتور برق، درخواست انشعاب، روشنایی معابر و اطلاعات برق امید از خدماتی است که با این برنامه در اختیار مشترکان قرار دارد.

وی با اشاره به امکان نصب این برنامه در همه گوشی‌های هوشمند، ادامه داد: تغییر نام، تغییر مکان داخلی انشعاب، رفع خطر از تاسیسات، رفع جریمه، رفع مشکل ولتاژ شبکه، ثبت خسارت و سرقت، مکاتبه با اداره برق و استعلام آنلاین از سایر امکانات غیرحضوری این برنامه به شمار می‌رود.

مدیر توزیع نیروی برق قشم تصریح کرد: نصب این برنامه به منظور دسترسی آسان و تسریع در خدمت رسانی، باعث همراهی در قطع چرخه شیوع بیماری کووید-۱۹ می‌شود.

وی افزود: در قسمت برق امید این برنامه، مشترکان قشمی می‌توانند با کنترل و مدیریت مصرف مازاد انرژی، در ازای کاهش مصرف برق اشتراک منازل مسکونی خود، از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

درسخوان خاطرنشان‌کرد: امید است با استقبال شهروندان از پویش برق امید، ضمن بهره‌مندی مشترکان از مزایای پیش‌بینی شده، شاهد افزایش هرچه بیشتر بهره‌وری انرژی و جلوگیری از هدررفت منابع ملی و زیست‌محیطی در جزیره قشم باشیم.

وی افزود: در طرح برق امید، مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند و مشترکان پرمصرف نیز با اصلاح مصرف از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها می‌پیوندند.

مشکلی برای تامین برق قشم وجود ندارد

مدیر برق شهرستان قشم تصریح کرد: با توجه به افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی قشم، به دلیل مسافت کمتر انتقال برق و بهتر شدن پروفیل ولتاژ، کیفیت برق مشترکان افزایش می‌یابد و با تولید بیش از نیاز، جزیره با خاموشی خداحافظی می‌کند.

وی افزود: تعداد مشترکان برق شهرستان به ۸۰  هزار افزایش یافته است که بیش از ۶۰ درصد آن مشترکان خانگی هستند.

درسخوان تصریح کرد: حدود ۱۹ درصد از مشترکان برق قشم را بخش تجاری، ۱۵ درصد بخش عمومی ، یک‌ درصد بخش کشاورزی و ۵ درصد نیز سایر بخش‌ها تشکیل می‌دهد.

شهرستان قشم با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت متشکل از جزایر قشم، هنگام و لارک به عنوان یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران واقع شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا