امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۲
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۳۷ مصوبه در سفر استاندار هرمزگان به بندرخمیر مصوب شد

۳۷ مصوبه در سفر استاندار هرمزگان به بندرخمیر مصوب شد

منتشر شده در ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳
مصوبه

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مهدی دوستی روز جمعه در تشریح سفر استانی خود به شهرستان بندرخمیر با اشاره به اینکه محرومیت زدایی، توزیع متوازن اعتبارات و امکانات رویکرد دولت سیزدهم در روند توسعه مناطق مختلف است، افزود: مجموع این مصوبه ها در هفته دولت و دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و امیدواریم که بتواند سبب تحول و شکوفایی در اقتصاد شهرستان و منطقه باشد.

وی بیان داشت: همچنین در خصوص ۲ طرح بزرگ نیز در نشست شورای اداری تصمیم های خوبی گرفته شد که یکی در مورد مزارع پرورش میگو و یک مورد نیز در خصوص مزارع معدنی بود که این طرح ها منتظر اخذ مجوز و اعتبارات بودند به همین جهت درنشست تشکیل شده برای این موارد نیز تصمیم‌گیری لازم صورت گرفت.

استاندار هرمزگان اظهارداشت:  در زمینه تامین آب این مناطق (رویدر و مرکزی بندرخمیر) اعتباری حدود یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز است که تقریبا حدود ۴۰۰ میلیارد ریال از منابع استان برای این منظور هزینه خواهد شد و یک بخش از بودجه مورد نیاز را آبفا تامین خواهد کرد و با مجموع این اعتبارات و با تامین لوله می‌توانیم پروژه تامین آب این منطقه را تا بهمن ماه امسال انجام دهیم.

دوستی در نشست شورای اداری استان که در شهر رویدر بندرخمیر برگزار شد، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سالیان گذشته خدمات ارزشمند و بزرگی را در مناطق مختلف به ویژه در روستاها و مناطق محروم انجام داده است.

وی مهم ترین مطالبات برای این منطقه را مسائل مرتبط با آموزش، راه و اشتغال عنوان کرد و اظهارداشت: ۲ بخش مرکزی و بخش رویدر بندرخمیر ظرفیت های خوبی از جمله در حوزه اقتصاد دریایی مانند شیلات و صید و بنادر دارند که می‌تواند هم تجارت و ترانزیت و بازارچه‌های ملوانی باشد و هم ظرفیت‌های خوبی در زمینه معادن دارند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان ادامه داد: از جمله مهم ترین ظرفیت های معدنی منطقه خمیر معادن گچ است که می‌توان از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

دوستی گفت: در زمینه وضعیت راه‌ها در بخش رویدر و مرکزی خمیر مانند سایر بخش‌ها چالش‌های زیادی وجود دارد و با توجه به مساله جغرافیایی و شرایط  منطقه این مساله در این بخش ها تشدید می‌شود، وجود تقاطع‌های حادثه خیز در این محورها زیاد است که نیازمند اصلاح هستند.

وی با مهم ارزیابی کردن مساله آموزش در سراسر استان هرمزگان  تصریح کرد: در بحث آموزش نیز برای این بخش‌ها تصمیم های خوبی گرفته شد از جمله ارتقای رشته‌ها مانند رشته‌های فنی و تشکیل هنرستان فنی که می‌تواند توسعه این منطقه در آینده و نیاز آموزشی منطقه را پاسخ دهد.

گفتنی است استاندار هرمزگان در بدو ورود خود به بخش رویدر بندرخمیر ۲ طرح احداث پل بزرگ  فلزی کروئیه و طرح دوم احداث هنرستان را کلنگ زنی کرد.

مهدی دوستی در سومین سفر خود  به بخش‌های مختلف استان هرمزگان به همراه مدیران استانی بخش رویدر شهرستان بندرخمیر را انتخاب کرد تا ضمن حضور در نشست شورای اداری استان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت روند توسعه‌ای و مشکلات و چالش‌های شهر رویدر و بخش مرکزی قرار گیرد.

دوستی در این سفر ضمن برگزاری نشست شورای اداری استان هرمزگان، با حضور در سطح شهر رویدر به صورت نزدیک و صمیمی با مردم این شهر به گفت و گو پرداخت و وضعیت این شهر را به صورت میدانی بررسی کرد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13584

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *