اخبار قشمفرهنگ و هنرقشم

۲ کتابخانه سیار در قشم راه اندازی شد

شهردار قشم گفت: ۲ کتابخانه سیار شهرداری قشم با اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیون ریال راه اندازی شد تا در دوران شیوع ویروس کرونا تحول فرهنگی در شهر قشم ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سید مسعود آل عبایی روز پنج شنبه افزود: این کتابخانه ها با تغییر کاربری خودروهای قدیمی شهرداری قشم و با استفاده از کتاب‌های موجود در فرهنگسرای شهر و کمک خیران راه اندازی شد.

 

وی ادامه داد: راه‌اندازی این دو کتابخانه در راستای وظیفه اجتماعی شهرداری در حوزه فرهنگی انجام شد.

 

شهردار قشم تصریح کرد: دومین کتابخانه سیار شهرداری قشم، کتاب‌های ویژه کودکان در یک خودرو با طراحی ویژه کودک و نوجوان به راه افتاد و هر هفته در یکی از محلات شهر قشم به علاقمندان ارایه خدمت می‌کند.

 

وی بیان داشت: کتابخانه سیار کودکان با توجه مخاطب آن، با نقاشی های کودکانه فضاسازی شده است.

 

آل عبایی افزود: کتابخانه سیار ویژه بزرگسالان کتاب‌هایی با موضوع جغرافیا، رمان، تاریخ، روانشناسی، حقوق، مجموعه دروس کنکور و غیر آن به علاقمندان ارایه می‌کند.

 

وی ادامه داد: خانواده‌ها فرزندان خود را برای استفاده از این فرصت ترغیب کرده تا با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در برنامه‌های خوانش کتاب کودک مشارکت کنند.

 

شهردار قشم در پایان اظهارکرد: با توجه به محدودیت در جذب کارمند در شهرداری، ۲ نفر از نیروهای قبلی این سازمان و سه نفر از فعالان فرهنگی شهر در این طرح با کتابخانه‌های سیار همکاری می‌کنند.

 

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در خلیج فارس قرار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا