اجتماعیاخبار قشمپیشنهاد سردبیر

۲۶۳ هزار مسافر از فرودگاه قشم تردد کردند

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم گفت: ۲۶۳ هزار و ۱۸۳ مسافر با سه هزار و ۸۰۱ پرواز پارسال از طریق این فرودگاه تردد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،غلامرضا دهقانی زاده،روز سه‌شنبه در گفت وگویی افزود: این تعداد در سال ۱۳۹۸، پنج هزار و ۶۴۳ پرواز و جابجایی ۳۹۹ هزار و ۳۵۳ مسافر بود.

وی ادامه داد: بروز و شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۳۴ درصدی مسافر و در نتیجه کاهش۳۲ درصدی تعداد پروازها شده است.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم تصریح کرد: در نیمه اول فروردین امسال نیز تعداد ۲۱۴ پرواز انجام شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴.۵ برابر شده است.

دهقانی زاده بیان داشت: در نوروز امسال ۲۰ هزار و ۹ مسافر از طریق فرودگاه قشم تردد داشتند که این رقم در همسنجی با سال قبل ۷.۵ برابر شده است.

وی عنوان کرد: نوروز ۱۳۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی فرودگاه قشم و همچنین کاهش تعداد پروازها به یک پرواز در روز مواجه بودیم.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم اظهار کرد: هم اکنون در هفته ۵۰ پرواز در مسیرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و گرگان و پرواز خارجی دوبی از طریق این فرودگاه در حال انجام است.

دهقانی زاده خاطر نشان کرد: شرایط پرواز به مقصد مسقط کشور عمان نیز فراهم شده است که  پس از پایان یافتن ماه مبارک رمضان راه‌اندازی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا