اخبار قشمکرونا

۲۵ تخت بیمارستانی به قشم اضافه شد

رییس شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: با توجه به موج جدید بیماری کرونا در قشم، تعداد ۲۵ تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستان پیامبر اعظم قشم افزوده شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از ایرنا،دکتر حمیدرضا بهزادی روز سه‌شنبه در گفت و گویی افزود: با توجه به بستری بودن بیش از ۷۸ نفر در این بیمارستان و افزایش بیماران کرونا در این جزیره، این تعداد تخت برای پذیرش بیماران جدید تجهیز شد.

وی از بحرانی بودن وضعیت بیماری در قشم خبرداد و تصریح کرد: در صورت حاد شدن وضعیت، آمادگی تجهیز بیمارستان خلیج فارس قشم نیز وجود دارد.

رییس شبکه بهداشت و درمان قشم  با اشاره قرمز بودن وضعیت بیماری کرونا در شهرستان قشم از نوروز امسال، تاکید کرد: علاوه بر رعایت سه اصل شست و شوی دست، فاصله گذاری و استفاده از ماسک، برای برون رفت از این وضعیت تزریق واکسن ضروری است.

وی با بیان اینکه برای عادی شدن شرایط باید ۸۰ درصد از افراد واکسن تزریق کنند افزود: مراجعه به موقع برای تزریق واکسن، وزارت بهداشت را برای انجام این طرح یاری می‌کند.

بهزادی ادامه داد: بیمارستان قشم در وضعیت مناسبی قرار ندارد و تعداد افراد بستری در این مرکز بیش از آمار سال گذشته است.

وی تصریح کرد: کادر درمان بسیار خسته و فرسوده شده اند و کمبود پرستار داریم و برای تکمیل کادر فراخوان جذب منتشر شده است.

هرگونه تجمع در اعیاد وضعیت را وخیم می‌کند

رییس شبکه بهداشت و درمان قشم با اشاره به نزدیکی عیدهای قربان و غدیر گفت: هرگونه تجمع و دورهمی به فاجعه انسانی تبدیل می‌شود و لازم است مردم برای سلامت خود و خانواده فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی افزود: هم اکنون پاسخ بیش از ۴۵ درصد آزمایش‌های کرونای قشم مثبت اعلام می‌شود و از این رو هرگونه تجمع، سلامتی جمع را به خطر می‌اندازد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا