امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۹
صفحه نخست | اقتصادی | ۲۰ هزار مسکن به مردم هرمزگان تحویل داده شد

۲۰ هزار مسکن به مردم هرمزگان تحویل داده شد

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۰

 استاندار هرمزگان گفت: ۲۰ هزار واحد مسکن و ۱۱ هزار قطعه زمین از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به مردم این استان تحویل داده شده است.

۲۰ هزار مسکن به مردم هرمزگان تحویل داده شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی افزود: تکلیف برنامه مسکن هرمزگان ۶۶ هزار واحد در قالب نهضت ملی مسکن بوده است که ۶ هزار از این واحدها در گذشته میان مردم استان توزیع و ۱۴ هزار واحد مسکن نیز در سفر رئیس جمهور به مردم تحویل داده شد.

وی با اشاره به اینکه ۴۶ هزار واحد مسکونی دیگر در استان باقی می‌ماند، اظهار کرد: در حال حاضر برای ۹۱ درصد از این واحدهای مسکونی، پروانه ساخت صادر شده و در دست ساخت داریم و امیدواریم طبق برنامه زمان‌بندی، تکلیف چهارساله‌مان را به اتمام برسانیم که تاکنون هم طبق برنامه پیشرفت کردیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین به تهیه و تحویل ۱۱ هزار قطعه زمین به مردم استان اشاره و بیان کرد: سه هزار و ۲۰۰ قطعه از این زمین‌ها در قالب طرح جوانی جمعیت و مابقی هم در قالب زمین شهری و روستایی به مردم تحویل شده است.

سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به آغاز عملیات ۲ شهر جدید ساحلی خلیج‌فارس و مَکُران مرکزی به ظرفیت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان و مساله تامین آب آشامیدنی این شهرها در آینده‌ای نزدیک گفت: آب آشامیدنی شهرهای جدید ساحلی در استان از محل آب شیرین کن‌ها تامین می‌شود.

«شهرهای جدید ساحلی خلیج‌فارس و مَکُران مرکزی به عنوان شهرهای پیشرو از مجموعه ۲۷ نقطه شهرهای جدید ساحلی جنوب کشور با کارکردهای مبتنی بر اقتصاد درپایه هستند که در سفر دور دوم رییس جمهور به استان هرمزگان مرحله نخست آن به ظرفیت ۱۰ هزار واحد با مشارکت بانک مسکن، گروه سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید و با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن در هرمزگان آغاز شد.»

وی، ممنوعیت برداشت آب برای صنایع (که اکنون ۱۴۰ هزار مترمعکب در روز است) تا زمان مصرف از محل فاضلاب شهری را از دیگر فعالیت‌هایی انجام شده برای حل مساله آب استان عنوان کرد و گفت: با این محدودیتی که ایجاد شده، صنایع برای حل این مساله، شرکتی را تشکیل داده‌اند که از محل منابع خود صنایع، فاضلاب شهر بندرعباس را برداشته و در پایان این طرح تا پایان سال ۱۴۰۴، بخشی از این مساله با برداشت و تصفیه فاضلاب حل خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20846

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *