امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۱۴ هزار و ۳۴۵ نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا هستند

۱۴ هزار و ۳۴۵ نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا هستند

منتشر شده در ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
مبتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نورویان روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۹۰ نفر دیگر بر اثر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری شدند و شمار بستری های کرونا در استان به ۳۶۷ نفر رسید که از این شمار ۵۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر بوده و حال ۱۱ نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در شبانه روز گذشته سه نفر دیگر شامل ۲ زن و یک مرد ۵۳ تا ۸۷ سال در شهرستان های بندرعباس، حاجی آباد و پارسیان بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند و آمار قربانیان این ویروس در هرمزگان به ۲ هزار و ۴۹۵ نفر رسید.

دکتر نوروزیان با بیان اینکه همه مناطق هرمزگان درگیر ویروس کرونا است، افزود: سویه غالب در استان از نوع اومیکرون بوده، اما دلتا نیز همچنان وجود دارد و بیشتر فوتی ها نیز از کسانی هستند که واکسیناسیون را انجام نداده و یا نسبت به تکمیل آن و تزریق دز سوم اقدام نکردند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹ شهرستان در هرمزگان شامل شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، بستک، بندرخمیر، حاجی آباد، میناب، رودان، جاسک و کیش در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و شهرهای بوموسی، پارسیان و قشم در وضعیت نارنجی این بیماری قرار گرفته‌اند و تنها بشاگرد و سیریک در وضعیت زرد هستند.

نوروزیان با تاکید بر تکمیل واکسیناسیون کرونا و تاثیر آن در پیشگیری از ابتلا به این ویروس و همچنین کاهش علایم و میزان مرگ و میر، گفت: تاکنون در هرمزگان ۳ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۳۷۱ دز واکسن کرونا تزریق شده که از این میزان یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۶۴۶ دز در نوبت اول، یک میلیون و ۲۵۴ هزارو ۳۲۰ دز برای نوبت دوم، ۵۰۹ هزار و ۴۰۵ دز در نوبت سوم تزریق شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: بارها و بارها به مردم هشدار دادیم که تنها در صورت تکمیل واکسیناسیون و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می توان از انتشار گسترده ویروس کرونا و ابتلا به آن پیشگیری کرد و از مردم خواستاریم که این هشدارها را جدی بگیرند تا بتوانیم این بحران را مدیریت کرده و با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11687

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *