امروز : ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰:۰۳
صفحه نخست | اجتماعی | ۱۲۰ نهال نخل مثمر در بلوارهای قشم کاشته شد

۱۲۰ نهال نخل مثمر در بلوارهای قشم کاشته شد

منتشر شده در ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۰۴

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از کاشت ۱۲۰ نفر نخل ثمرده در نقاط مختلف این جزیره با هدف زیباسازی معابر و فضای سبز خبر داد.

۱۲۰ نهال نخل مثمر در بلوارهای قشم کاشته شد

به گزراش پایگاه خبری قشم؛ محمد پورعلی افزود: این نخل ها با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به عنوان یکی از نمادهای مورد علاقه مردم جنوب کشور و جزیره قشم تهیه، کاشت و نگهداری خواهند شد.

وی ادامه داد: این ۱۲۰ نفر نخل در بخش های مختلف این جزیره از جمله بلوار شهید آیت الله رییسی، بلوار جمهوری اسلامی، بلوار آیت الله طالقانی و محور بزرگراه امام رضا (ع) و بلوار ورودی به سمت روستای نخل گل کاشته می شود و این عملیات در سایر نقاط جزیره نیز با استفاده از ظرفیت خزانه نخلستان های ایجاد شده در سال های گذشته ادامه خواهد داشت.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: نخل خرما از جمله درختانی است که با شرایط آب و هوایی جزیره قشم سازگاری خاصی دارد، زیبایی ویژه ای را به این شهر مرزی و گرمسیری می بخشد و قشموندان و گردشگران هم از کاشت این درخت و زیبایی که به نقاط مختلف جزیره داده، استقبال می کنند.

پورعلی اضافه کرد: فضاهای سبز در این جزیره باید به نحوی ساماندهی شود که قشوندان و گردشگران برای استفاده از این فضاهای رغبت داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=24209

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *