اخبار قشم

۱۱ ‌قرارگاه محرومیت‌زدایی در جزیره قشم راه‌اندازی شد‌

فرمانده سپاه قشم ‌گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی، ۱۱ قرارگاه با محوریت امام جماعت مساجد و مشارکت نهادهای فعال در محله‌ها در جزیره قشم راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگرازی تسنیم از قشم، محمد سالاری بعد از ظهر امروز در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران چشم و گوش مردم هستند که رسالت نقد سازنده‌ که باعث اصلاح امور می‌شود برعهده دارند.

وی با اشاره به نقش خبرنگاران در انعکاس مشکلات و واقعیت‌های جامعه، افزود: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی، خبرنگاران باید با پرهیز از حاشیه‌سازی زمینه ساز امیدبخشی به جامعه باشند.

فرمانده سپاه قشم افزود: انتظار می‌رود، خبرنگاران ناهنجاری‌های اجتماعی را به مسئولان منعکس و نسبت به انعکاس خبر و گزارش‌ها و رفع این ناهنجاری‌ها بی‌طرف باشند.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بسیج در کنار سایر نیروهای مسلح با راه‌اندازی گردان‌ها و گشت‌های شبانه محله‌محور طرح رضویون در راستای امنیت اجتماعی مردم فعالیت‌ دارد.

وی با اشاره به انتخاب ۲۰۰ محله برتر در سطح استان هرمزگان بیان داشت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی، ۱۱ قرارگاه با محوریت امام جماعت مساجد و مشارکت نهادهای فعال در محله‌ها در جزیره قشم راه‌اندازی شده است.

به گفته فرمانده سپاه قشم در سطح جزیره قشم عملیات ساخت ۱۳ خانه با همکاری کمیته امداد شروع شده و بخشی از این خانه‌ها تحویل کمیته امداد بدهیم و در همین راستا نیز قراردادی با بهزیستی انجام شده است.

سالاری گفت: برای ساخت هر خانه سپاه مبلغی ۲۵ میلیون تومان برای این کار در نظر گرفته که مابقی هزینه‌های ساخت از کمک خیران و مشارکت مردم تامین می‌شود.

وی از اعزام گروه‌های پزشکی در سطح جزیره و مناطق محروم شهرستان، به صورت هفتگی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و بسیج جامعه پزشکی را  از دیگر فعالیت‌های بسیج نام برد و افزود: مسئولیت این طرح در حال حاضر بر عهده هفت تیم یا گروه پزشکی قرار دارد.

فرمانده سپاه قشم در پایان اظهار کرد: طرح شهید بهنام محمدی که با مشارکت آموزش و پرورش در حال انجام است در جزیره قشم با مشارکت  هفت مدرسه در مقطع متوسطه اول دنبال می‌شود.

حجت‌الاسلام درویشی مسئول عقیدتی سیاسی سپاه قشم نیز در ادامه ضمن تبریک مناسبت خبرنگار گفت: سپاه، نهادی مردمی است که خدمت‌رسانی به جامع اسلامی و انقلاب در هر عرصه‌ای را وظیفه خود می‌داند.

وی با بیان اینکه بسیج یکی از خواسته‌ها و رسالت‌های خود را تامین امنیت پایدار می‌داند، یادآور شد: همه شاهد بوده‌اند که در این سال‌های سازندگی و محرومیت زدایی نیز در دستور کار سازمان بسیج قرار داشته است که در این راه موفقیت‌های چشمگیری نیز حاصل شده است.

یادآور می‌شود در پایان این مراسم از مسئول دفتر جزایر خلیج فارس خبرگزاری تسنیمتجلیل شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا