امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۰۷
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | یادداشت ابراهیم برای «حاج قاسم» /حاج قاسم، زنده تر از قبل در جای جای زندگی مردم ماوا دارد

یادداشت ابراهیم برای «حاج قاسم» /حاج قاسم، زنده تر از قبل در جای جای زندگی مردم ماوا دارد

منتشر شده در ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

به گزارش پایگاه خبری قشم، ابراهیم بلالی قشمی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی؛ فرمانده ای قدرتمند، مغز متفکر نظامی ایران، محاسبه گر وعمل گرا در یادداشتی اختصاصی نوشت: شهید دلیر، مرد روزهای بغرنج است که طی دهه‌ها نمود در منطقه کسی در جایگاه و مجاهدت با او برابری ندارد، او تجسیم کلام آفریدگار بلندمرتبه است: «از میان مؤمنان مردانى‏ اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در [همین] انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند.»

شهادت مظلوم وار سردار پر افتخار سپاه اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از تاثر انگیزترین پیشامدهای تاریخ این سرزمین است. هر چند او به آرمان دیرینه اش و به جمع یاران عزیزش پیوست؛ اما همچنان قلب دوستدارانش در آتش فراق این سردار دلها می سوزد.
ما در دومین سالگرد ترور فرمانده مقاومت اسلامی، ملقب به «شهید زنده»، شهید سرلشکر قاسم سلیمانی، یکی از سرآمدترین صاحب منصبان سپاه اسلام هستیم که در کنار یاران و همرزمانش در صبحگاه جمعه، ١٣ دی ماه ١٣٩٨ در نزدیکی فرودگاه بغداد در عراق به شهادت رسیدند. در این روز تنها می‌توانیم صفات نیک و دوران نظامی‌ پُر از موفقیت‌ها و دستاوردهایی که دست دشمنان را قطع کرد، به خاطر آوریم. نیز هر چه از زمان شهادت این چهره بین المللی مقاومت می گذرد، ابعاد ویژگی های شخصیتی و جلوه های معرفتی و معنوی اش بیشتر شناخته می شود.

شهید سلیمانی مطرح ترین و کارآمد ترین چهره بین المللی انقلاب اسلامی بود و این افتخار را یافت که مستقیما توسط خود آمریکایی ها به شهادت رسید. همین دو ویژگی کافی است که به کلیه اقدامات مربوط به تکریم و تشییع و توصیف او جهت بدهد. او در دوره ای ثابت کرد که تنها راه موجود در شرایط کنونی جهان، سر خم کردن نیست که همه سران نظامی و سیاسی جهان باور داشتند نمی توان در مقابل قدرت های پوشالی ایستاد و ما مجبور به همراهی با مستکبران هستیم.

شهید رشید در همه مدارها حضور فعال داشت و در برابر اغواهای شیطانی علیه بخشندگی و شرف وناموس مسلمانان بستِ نفوذناپذیری تشکیل داد. او در میدان‌های نبرد یک قهرمان مقاومت بود و از خط مقدم برای مقابله با شیطان ذره‌ای منحرف نشد. اراده راسخ و قلب سرشار از ایمان او در میدان شرف و مقاومت و در مناطق نبرد در اوج اخلاص و بی‌آلایشی همراه همیشگی او بود.

این شهید زنده تمثالی گوهری در شکست گروه تروریستی داعش که به پشتگرمی توان‌های امپریالیسمی زمین را پر از فساد کردند و به دنبال زوال کشورهای اسلامی و کشاندن آنها به مهلکه بودند، ایفا کرد؛ فرمانده شهید در هر موضعی به بانگِ ستمدیده ها پاسخ داد، یک بار او را در عراق می‌دیدیم و بار دیگر در سوریه، هرگز او را پشت میز و در حال صدور دستور به سربازان ندیدیم، چنانکه مشیِ اغلب فرماندهان است؛ بلکه او را سربازی ایثارگر در رزمگاه جنگ یافتیم و ده‌ها عکس و ویدئو از وجود او در خطوط پیشگام رزم گواه این ادعاست. چنین ویژگی ستون اساسی یک فرمانده در ارتباط با سربازان و شناخت توانمندی های آنها برای هماهنگی کنشهای جنگی و رزمی، هدایت و مدیریت گسترده‌تر آنها به شمار می‌رود. بدخواهان سردار سلیمانی هم جهت با صدیقانش بر تدبیر مردانه او در رزمگاه رزم شهادت می‌دهند؛ چنانکه روزنامه انگلیسی گاردین تاکید کرد که حتی کسانی که از سلیمانی جانبداری نمی‌کردند، او را فردی بسیار باذکاوت و توانا می‌پندارند. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در کنار یاران وهمرزمانش از تنگنا‌ها و قلمروهای عشیره‌ای فراتر رفتند و اهتمام کردند در برابر تلاش‌هایی که غایت از آن ایجاد طبقه بندی بر اساس قبیله ، مسلک و نسب بود، بایستند.

این روزها که همزمان با دومین سالگرد شهادت قهرمان ملی ایرانیان و جبهه مقاومت منطقه است؛ ناظر فعالیت های گسترده و خودجوش مردمی و غیر مردمی هستیم که در نوع خود برجسته و متباین است. ماموریت عصر امروز در فهم و درک این تاریخ فرصتی است که هم باید غمخوار یکدیگر بود و هم غمخوار مردان مردی که در میدان شهامت زیر رگبار زور و تزویر نرفتند تا ما آسوده باشیم و تجربه زیستی متفاوتی را رقم زدند.

چنانکه روزنامه نیویورک تایمز نیز در تاریخ ٣٠ سپتامبر ٢٠١٣ نوشت: سلیمانی واقعاً به اسلام اعتقاد دارد و درمقایسه با دیگران بسیار طاهر وپاک است. آری؛ شهید قهرمان الگویی شد برای جوانانی که می خواهند راه خدا را درپیش بگیرند، بیدادگران زمان و تروریست‌های آنان بدانند که خون پاک شهدا شکوفا می‌شود و راه عزت را زنده می‌کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=9856

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات