امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۵۳
صفحه نخست | اقتصادی | کلنگ عملیات اجرایی بزرگراه بعثت در قشم زمین زده شد

کلنگ عملیات اجرایی بزرگراه بعثت در قشم زمین زده شد

منتشر شده در ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۲

 عملیات اجرایی ساخت بزرگترین بزرگراه جنوب کشور در غرب جزیره قشم طی مراسمی امروز پنجشنبه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان سازمان منطقه آزاد آغاز شد.

کلنگ عملیات اجرایی بزرگراه بعثت در قشم زمین زده شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در حاشیه مراسم کلنگ زنی این طرح عمرانی اظهار کرد: این طرح شامل عملیات خاکی، ابنیه فنی و انجام آسفالت طی مدت سه سال با بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به انجام خواهد رسید.

علیرضا زارع گفت: بزرگترین بزرگراه جنوب کشور از فرودگاه بین‌المللی قشم تا روستای باسعیدو جزیره قشم به طول ۶۵ کیلومتر است.

در آیین افتتاح این بزرگراه معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، امام جمعه، رییس سازمان منطقه آزاد، رییس شورای اسلامی شهر، شهردار، مردم جامعه محلی، رییس تبلیغات اسلامی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان و رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قشم حضور داشتند.

شهرستان قشم دارای ۵۸۱.۱ کیلومتر راه شامل ۲۷.۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۶۳.۲ کیلومتر راه اصلی، ۶۵.۵ کیلومتر راه فرعی، ۳۰۳.۳ کیلومتر راه روستایی و آسفالته، ۴.۸ کیلومتر راه خاکی و ۱۷ کیلومتر راه شوسه (جاده ای که عملیات زیرسازی آن انجام شده باشد و به جای آسفالت روی آن شن ریخته باشند) است.

طبق تفاهم‌نامه ۲ جانبه‌ای بین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و منطقه آزاد قشم که در تاریخ ۲۷ دی ۱۴۰۲ به امضای طرفین رسید به‌سازی و تعریض جاده فرودگاه «گوران» (از مسیر «طبل») برای ارتقای مشخصات به راه اصلی به طول ۵۰ کیلومتر، به‌سازی و تعریض جاده «سوزا» تا «زیرانک» به طول ۶ کیلومتر به‌ منظور ارتقای مشخصات به راه اصلی، به‌سازی و تعریض جاده «رمچاه» تا «هلر» به طول ۱۰ کیلومتر برای ارتقای مشخصات به بزرگراه و مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در آسفالت یک باند عبور و اجرای شانه خاکی جاده «گوری» تا «کانی» به طول ۹ کیلومتر و عرض ۲ متر از دیگر برنامه های مشترک این ۲ سازمان با هدف تحقق توسعه پایدار در جزیره قشم و ارتقای ایمنی و کیفیت جاده‌های مواصلاتی سطح جزیره در مدت سه سال است.

مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در آسفالت یک باند عبور جاده «سلخ» تا «لافت»، اجرای لایه‌های روسازی تا زیر آسفالت و ابنیه فنی توسط منطقه آزاد قشم و اجرای آسفالت توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جاده «گمبرون» تا «باسعیدو» به طول ۱۵ کیلومتر و همچنین تحویل راه‌های به‌سازی شده مورد تفاهم‌نامه در سطح جزیره خارج از محدوده شهری و روستایی با حفظ حریم مصوب راه به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان به‌عنوان بهره‌بردار از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=24346

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *