اجتماعیاخبار قشمکرونا

کادر درمانی فداکار، قهرمانان مبارزه با کرونا

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ بیش از ۷ ماه است که کرونا خواب خوش را از چشمان ما ربوده و همزمان با آغاز بحران شیوع بیماری کرونا در کشور، کادر پزشکی، پرچمدار مبارزه با این بیماری بوده و جان و سلامت خود را در راه سلامت جامعه در خطر قرار داده اند.

از همان روزهای نخستین شیوع بیماری در استان شاهد مبارزه کادر درمان با بیماری با حداقل امکانات بودیم؛ پزشکان و پرستارانی که جان مردم و سلامت هم وطنان خود را بر راحتی و آسایش خانه و در کنار خانواده ماندن ترجیح دادند.

پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بار سنگینی در خط مقدم مبارزه با کرونا بر دوش دارند . در خط مقدم مبارزه با کرونا، ما قهرمانانی همچون دکتر فرشیدی، دکتر نوروزیان را داریم که علاوه بر تمرکز بر روی بهبود مبتلایان با دلسوزی تمام مشغول پاسخگویی به خبرنگاران، اصحاب رسانه و همچنین گوش زد کردن نکات بهداشتی به شهروندان بودند.

ایثارگری های این مدافعان سلامت در یاد و خاطره همگان میماند و آیندگان از مقاومت ها و جانفشانی های آنان خواهند شنید.

در شرایطی که بیماری کرونا تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده است و در ایران هر ۹ دقیقه یک نفر جانش را بر اثر ابتلا به کرونا از دست میدهد،  مردم باید با خودمراقبتی و خودداری از حضور در مکان‌های شلوغ و پرچمعیت، کمک کادر درمانی باشند تا هرچه زودتر شاهد ریشه‌کنی این بیماری باشیم.

یکی از رهکارهای مناسب برای قدردانی از تلاش و ایثارگری‌های شبانه‌روزی کادر درمانی، خودداری از انجام سفرهای غیرضروی، اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، خود مراقبتی و ماندن در خانه است.

مردم می‌توانند با رعایت این اصول، گام مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش فشار ناشی از آن بر کادر درمانی ، بردارند و پیش از آنکه کرونا کادر درمان را شکست دهد، شعار ما کرونا را شکست میدهیم، محقق شود.

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا