پیشنهاد سردبیرگردشگری

چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی هرمزگان با خاصیت درمانی

چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی استان هرمزگان است که در مسیر جاده بندر خمیر به بندر لنگه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، چشمه چاه احمد در مسیر جاده بندر خمیر به بندرلنگه و دو راهی خرک قرار دارد ، فاصله بندر خمیر تا دو راهی خرک ۹ کیلو متر و از دو راهی تا مظهر چشمه در حدود ۲ کیلومتر است که ۵۰۰ متر آن می‌باید پیاده طی شود . در نزدیکی مظهر چشمه یک استخر طبیعی به شکل مربع وجو دارد که طول هر ضلع ان در حدود ۵ متر است .

آب این چشمه از شکاف سنگهای آهکی دو لومیتی از زمین خارج می‌شود ، در حوالی چشمه نیز دو باب اتاقک ساخته شده‌است که مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد  ، آب این چشمه در ردیف آبهای گوگردی با کاتیونهای مختلف گرم است .

خواص آب چشمه‌های گوگردی

گوگرد، عنصری شناخته شده است که جایگاهش در جدول تناوبی، زیر اکسیژن می‌باشد. این عنصر خواص شگفت انگیزی دارد و یکی از مهم‌ترینشان درمان بیماری پوستی نظیر کهیر، خارش، بثورات و جوش است. این عنصر در درمان آرتروز مفاصل، مشکلات گوارشی مانند یبوست، سوزش،ترش کردن و نفخ معده نیز بسیاز موثر می‌باشد.

از گوگرد در فرم‌های مختلف برای مصارف درمانی و غیره استفاده می‌گردد. حتی، آرایشگران نیز با این عنصر آشنایی دیرینه‌ای دارند. زمانی که گوگرد تحت شرایط خاص با موهای فر (مجعد) تماس می‌گیرد، می‌تواند صافی موقت به موها بخشیده و آن‌ها را از حالت فر بودن خارج کند. این خاصیت از گوگرد طرفداران خاص خود را داشت. برای بهره‌مندی از تمامی خاصیت‌های گوگرد، آن هم به شکل خالص، به چشمه چاه احمد پناه ببرید و تأثیرات آن را خودتان تجربه کنید.

در سفر به استان هرمزگان و بازدید از جاذبه‌های آن، حتما از این چشمه در بندر لنگه بازدید کرده و لذت ببرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا