امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۸
صفحه نخست | اجتماعی | پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا با دسترسی به آب شرب سالم و استاندارد

پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا با دسترسی به آب شرب سالم و استاندارد

منتشر شده در ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۴
شرب

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از برنا، دکتر جابر زرنگ در جلسه ساماندهی تانکرهای حمل آب شرب و غیر شرب شهرستان افزود : تفکیک و ساماندهی ماشین های حمل آب از نظر آب شرب و آب غیر شرب در تامین سلامت مردم مهم و ضروری است.

وی در راستای ساماندهی آب های مصرفی بیان کرد : با توجه به انتشار بیماری هپاتیت و پیشگیری  از سایر بیماریهای منتقله از آب و غذا می بایست چاه های غیر استاندارد خانگی شناسایی و در اسرع وقت پلمپ شوند.

مدیر آب منطقه ای شهرستان قشم در این جلسه اظهار کرد : چاه های خانگی بدون مجوز در شهر قشم شناسایی و جهت اقدامات مورد نیاز به شبکه بهداشت معرفی خواهد شد.

مهندس مسلمی ادامه داد : ماشین های حمل آب شرب شهر قشم و محل تامین آب مشخص است ولی جهت ساماندهی کلیه ماشین های حمل آب نیاز است در این خصوص صنف تشکیل شود.

جلسه با حضور دکتر زرنگ معاون بهداشتی، مهندس مسلمی مدیر آب منطقه، مسئول و کارشناس واحد سلامت محیط و کار، مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم برگزار و در خصوص نمونه برداری از آب فضای سبز، ماشین های حمل فاضلاب و محل تخلیه فاضلاب، کارت سلامت رانندگان ماشین حمل آب، تفکیک ماشین های حمل آب با برچسب مشخص و آموزش عموم مردم و مجوز چاه های غیر مجاز نیز گفتگو شد.

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5755

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *