اقتصادیپیشنهاد سردبیر

پهلوگیری کشتی ۴۲هزارتنی روغن خام خوراکی با ورود دستگاه قضایی

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از پهلوگیری کشتی ۴۲هزارتنی روغن خام خوراکی در بندرعباس و تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه‌های تولید روغن در سراسر کشور با اقدام بموقع دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: با دستور قضایی اقدامات لازم به‌منظور پهلوگیری کشتی ۴۲هزارتنی حامل روغن خام خوراکی در بندرعباس انجام و مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه‌های تولید روغن در سراسر کشور تأمین شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: در بازدید صورت‌گرفته از بندر شهیدرجایی بندرعباس و پس از کسب اطلاع از مشکل به‌وجودآمده برای ترخیص محموله بزرگ روغن‌های خام وارداتی که مواد اولیه بسیاری از کارخانه‌های تولید روغن در سراسر کشور را تشکیل می‌دهد، دستورات صریح قضایی به‌منظور رفع موانع موجود صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: عدم پهلوگیری کشتی حامل این محموله در بندر شهیدرجایی بندرعباس ناشی از اختلاف مالی میان شرکت صادرکننده و شرکت غله بوده است که با توجه به حجم زیاد روغن وارداتی موجود در کشتی و مسائل به‌وجودآمده که باعث شده بود کشتی مذکور به‌مدت ۳ ماه بلاتکلیف رها شود و محموله روغن آن روی دریا نگهداری شود و در معرض خطر تضییع قرار گیرد، مقرر گردید در سریعترین زمان ممکن جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه و با حضور نمایندگان شرکت غله و وکیل کاپیتان کشتی برگزار شود و در اسرع وقت با مشخص شدن وضعیت این روغن‌ها، نسبت به تخلیه کامل آن اقدام گردد.

صالحی یادآور شد: خوشبختانه با اقدام بموقع دستگاه قضایی کشتی مذکور با محوله ۴۲هزارتنی روغن خام خوراکی در بندر شهیدرجایی بندرعباس پهلوگیری کرد و در نتیجه میزان قابل‌توجهی از مواد اولیه مورد نیاز برای بسیاری از کارخانه‌های کشور تأمین خواهد شد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده این کشتی به‌صورت کامل تخلیه و محموله روغن آن برای کارخانه‌های سراسر کشور فرستاده می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا