پیشنهاد سردبیرقشمکرونا

پنج هزار و ۳۰۰ نفر در قشم دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

مدیر شبکه بهداشت قشم گفت: از ابتدای واکسیناسیون کرونا تا کنون ۲۱۴ هزار و ۷۵۷ نفر واکسن دریافت کرده‌اند که از این تعداد به پنجهزار و ۳۰۰ نفر دُز سوم تزریق شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حمیدرضا بهزادی روز شنبه در گفت وگویی افزود: همچنین ۱۱۳ هزار و ۷۷۷ نفر دُز اول و ۹۵ هزار و ۷۸۰ نفر دُز دوم خود را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به بستری شده هشت نفر در هفته گذشته افزود: هم اکنون چهار نفر در بیمارستان تحت مداوا قرار دارند.

مدیر شبکه بهداشت قشم تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا تا کنون ۱۲ هزار و ۴۵ مبتلا در قشم شناسایی شد که پنج نفر از آنان در هفته اخیر مبتلا شدند.

وی افزود: هم اکنون روزانه بیش از هزار نفر واکسیناسیون شرکت می‌کنند، که ظرفیت برای تزریق واکسن برای چند برابر این جمعیت موجود است.

بهزادی ادامه داد: هم اکنون به صورت میانگین روزانه ۲۳ نفر آزمایش کرونا می‌دهند و تاکنون ۵۷ هزار و ۶۲۷ نفر در این آزمایش شرکت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سویه اُ-میکرون در قشم گزارش نشده است اما برای جلوگیری از شیوع آن باید دستور العمل‌های بهداشتی را با دقت رعایت کرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا