اجتماعیاخبار قشم

پرداخت وام قرض الحسنه اشتغال روستایی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ منوچهر رزمجو معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ارتباط با نحوه تخصیص اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری اظهار کرد: ۵۰ درصد این اعتبارات در بخش کشاورزی، ۲۵ درصد در بخش صنایع و معادن کوچک، ۴ درصد در بخش صنایع دستی و فرشهای دست باف، ۱۰ درصد در بخش فناوری و خدمات فناوری اطلاعات و مابقی برای تامین سرمایه درگردش روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال روستایی به صورت پایدار دنبال می شود، افزود: اشتغالزایی در بخش روستا با کمک صندوق کارآفرینی امید، بنیاد برکت و بناید علوی پروژه های برای اشتغالزایی در میان جوامع روستایی و عشایر و برای ۳ تا ۴ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور ادامه داد: بر اساس قانون بودجه جاری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان تعلق میگیرد و سقف تسهیلات از ۱۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: این تسهیلات برای رفع مشکلات روستائیان و ایجاد مشاغل کوچک پرداخت میشود.

رزمجو اظهار کرد: این تسهیلات از هفته آینده در ۵ بانک عامل کشاورزی، رفاه، ملت، ملی و صادرات به صورت قرض الحسنه و با سود بانکی ۴ درصدی قابل پرداخت است.

این مقام مسئول گفت: این تسهیلات بانکی صرفا به روستائیان ساکن، نیازمندی پرداخت می شود که از خدمات نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد استفاده نمی‌کنند.

رزمجو اظهار داشت: این تسهیلات با حداقل ضمانت و با یک ضامن قابل پرداخت است و دهیاری ها افراد متقاضی را به فرمانداری ها معرفی می‌کنند تا برای دریافت وام به بانکها مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا