امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۴
صفحه نخست | هوا شناسی | ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواسط هفته آینده

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواسط هفته آینده

اخبار :
منتشر شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۲

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی جدید به غرب کشور در روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت خبر داد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواسط هفته آینده

به گزارش پایگاه خبری قشم، «کبری رفیعی»، کارشناس سازمان هواشناسی، گفت: امروز جمعه ۱۴ اردیبهشت در نوار غربی کشور بارش‌ها به شکل رگبار ادامه خواهد داشت و در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق کشور بارش‌ها پراکنده خواهد بود و در مناطق مرکزی، جنوب و شرق کشور نیز بارش‌ها به شکل خفیف رخ خواهد داد.

همچنین برای فردا، بارش‌های شدیدتر در مناطق جنوب غرب و غرب کشور خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: این بارش‌ها با شدت و ضعف تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت و در روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور خواهد شد و نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت.

به گفته مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی روز ۱۴ اردیبهشت، رگبار شدید باران، رعد و برق، وزش باد شدید و رخداد تگرگ‌ در ۲۱ استان از جمله آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات استان‌های تهران و البرز پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: امروز مناطق مرکزی خلیج‌فارس مواج خواهد بود و فردا نیز تنگه هرمز این شرایط را خواهد داشت. همچنین پیش‌بینی می‌شود در روزهای جمعه و شنبه نیز آب‌های دریای خزر مواج و متلاطم باشد.

رفیعی با اشاره به بارش‌های شدید و صدور هشدار نارنجی هواشناسی نیز گفت: امروز استان‌های هرمزگان، فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، لرستان و جنوب استان مرکزی شامل این هشدار خواهند بود و مخاطراتی از قبیل سیل آبی شدن مسیرها و طغیان رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ در این مناطق محتمل خواهد بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23437

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *