اخبار قشمپیشنهاد سردبیرکرونا

واکسیناسیون افراد بالای ۳۸ سال در قشم آغاز شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۳۸ سال در این شهرستان از امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،دکتر حمیدرضا بهزادی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این افراد برای تزریق واکسن کرونا باید پرونده الکترونیک خانوار داشته باشند.

وی ادامه داد: شهروندان به منظور تسهیل در روند واکسیناسیون باید با مراجعه به خانه های بهداشت و پایگاه‌های سلامت‌، پرونده الکترونیک خانوار تشکیل دهند و سپس به مراکز واکسیناسیون جهت دریافت واکسن مراجعه کنند.

 

۲۴ هزار واکسن در قشم تزریق شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: تاکنون ۲۴ هزار دز واکسن برای افراد بالای ۴۵ سال در قشم تزریق شده است.

وی بیان کرد: از نظر مراجعه برای واکسیناسیون در استان هرمزگان رتبه پایینی داریم و افراد در این رده سنی استقبال چندانی نکردند.

بهزادی با تاکید بر تزریق واکسن به بزرگان اهل سنت در جزیره قشم، ادامه داد: بزرگان و معتمدان قشم مردم را برای تزریق واکسن تشویق کنند.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون در مرکز تجمیع شهر قشم به نشانی روبروی اسکله دوحه، سالن ورزشی خلیج فارس، در شهر درگهان مرکز تجمیع به نشانی خیابان ناخدا ، سالن اداره گمرک منطقه آزاد درگهان و در سایر مناطق شهرستان در مراکز خدمات جامع سلامت هر روستا انجام می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم  خاطر نشان کرد: این مراکز از ساعت ٩ تا ١٣ و ١٧ تا ٢١ به ارایه خدمات به مراجعه کنندگان می‌پردازند.

از ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ واکسیناسیون در جزیره قشم با تزریق ۱۳۰ واکسن به کادر درمان آغاز شد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا