اجتماعیپیشنهاد سردبیر

هرمزگان روزانه نیاز فوری به ۲۵۰ واحد خونی دارد

مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: هم اکنون بیماران استان به صورت روزانه نیاز فوری به ۲۵۰ واحد خونی دارند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر ایمان زارعی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: افزایش شمار بیماران بستری کرونایی در بیمارستان‌ها و وجود بیماران خاص، هرمزگان را با کمبود ذخایر خونی روبرو کرده است.

وی بیان داشت:  ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص در هرمزگان وجود دارد که بیشتر نیازمندان به خون در استان بیماران خاص، مصدومان حوادث جاده‌ای و عمل‌های جراحی هستند.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان اظهارداشت: مراکز انتقال خون در بندرعباس، بندرلنگه، قشم و میناب آماده خدمت رسانی به مردم و خون گیری از مردم نوعدوست استان است.

زارعی یادآورشد: اهداکنندگان خون در بندرعباس می‌توانند صبح‌ها از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ ظهر و عصر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به مرکز انتقال خون، در حدفاصل چهارراه مرادی و فلکه برق مراجعه کنند.

وی گفت: مراکز انتقال خون در میناب و بندرلنگه نیز از ساعت هشت صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه و در قشم از ساعت ۱۷ تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه فعال است.
سازمان انتقال خون هرمزگان باید خون مورد نیاز ۲۱ بیمارستان و مرکز درمانی را فراهم کند که این مهم تنها با همت و مشارکت مردم امکان‌پذیر است.

هرمزگان از نظر مبتلایان به بیماری تالاسمی در رتبه دوم کشور قرار دارد و یک هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی دارد که سه برابر متوسط کشور است.

بیشترین مصرف خون در هرمزگان مربوط بیماران خاص و بیماران سخت درمان، عمل‌های جراحی و مصدومان تصادف‌های جاده ای است.

بیماران دیالیزی و بیماران دارای اختلال انعقاد خون نیز از دریافت کنندگان دائمی فرآورده‌های خونی هستند که هرمزگان دارای ۴۰۰ بیمار دیالیزی و ۱۶۰ بیمار دارای اختلال انعقادی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا