اجتماعیپیشنهاد سردبیرکرونا

هرمزگان در خطر شیوع کرونای جهش یافته آفریقایی و هندی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به شناسایی موارد مثبت کرونای جهش یافته آفریقایی و هندی، استان در خطر جدی شیوع این دو ویروس است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از صدا و سیما، دکتر فاطمه نوروزیان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ساعت ۲۰ شبکه خلیج فارس اظهار کرد: در هفته ایی که گذشت درصد فوتی‌ها و بستری‌ها در استان هرمزگان کمی کاهش یافت، اما مراجعه سرپایی، قرنطینه و موارد مثبت افزایش محسوسی دارد که بر این اساس افزایش فوتی‌ها و بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه تا دو هفته اینده حتمی است.

وی با توجه به واکسینه شدن جمعی از مردم استان تصریح کرد: هنوز تا کسب ایمنی کامل فردی و جمعی زمان زیادی نیاز هست و به همین دلیل همچنان باید شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا به جدیت رعایت شود و همه هرمزگانی‌ها باید ماسک بزنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در هرمزگان جان خود را از دست دادند و جمع جان باختگان در استان به هزار و ۲۰۶ تن رسید.

دکتر نوروزیان افزود: افراد جان باخته ۳ آقا و یک خانم در رده سنی ۴۹ تا ۷۷ سال از شهرستان‌های بندرعباس، بندرخمیر و قشم بودند.

وی گفت: دراین مدت با بستری شدن ۷۸ بیمار جدید؛ شمار بستری‌های هرمزگان به ۴۰۸ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶۴ بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز کووید به سر می‌برند که حال ۱۴ نفر از آن‌ها وخیم است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا