اجتماعیپیشنهاد سردبیرسیاسی

نماینده مردم بندرعباس در مجلس: ۶۰ هزار پروژه ناتمام در کشور وجود دارد

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۶۰ هزار پروژه ناتمام در سطح کشور وجود دارد که به دلیل عدم وجود مدیریت صحیح بودجه‌های بسیاری را از بین برده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس،خمیر،حاجی آباد، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در اولین نشست مشترک مسئولان ارشد استانی و دانشگاهی اظهارداشت: در هر استان اگر نمایندگان مجلس موفق بوده‌اند و توانسته‌اند از حق و حقوق مردم استانشان دفاع کنند، پشت سر این نمایندگان حتما گروهی از نخبگان قرار داشته است و در این موضوع هیچ شکی ندارم.

وی افزود: متاسفانه استان هرمزگان یکی از استان‌هایی است که از ظرفیت دانشگاهیان خود به درستی استفاده نکرده است و این موضوع امروزه به چالشی جدی تبدیل شده است که باید پاسخی در خور به آن داده شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز در کل کشور نگرانی‌های بسیاری وجود دارد و با اینکه دولت موظف شده است در سال یک میلیون شغل ایجاد کند اما حتی قادر به ایجاد ۳۰۰ هزار شغل نشده است.

مرادی عنوان کرد: قطعا اگر از ظرفیت پژوهشی و فکری دانشگاه‌ها در این عرصه‌ها استفاده می‌شد و استفاده شود در تمام بخش‌هایی که در کشور با مشکل روبرو هستیم از جمله بحث اشتغال به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: ابتدا بایستی تکلیف خود را مشخص کنیم و ببینیم به دنبال چه چیزی هستیم و بر مبنای هدفگذاری عمل کنیم؛ یکی از مسائل مشکل ساز که جامعه دانشگاهی می‌تواند آن را حل کند این است که ما در کشور چیزی به نام آمایش سرزمینی نداریم و به همین جهت مدیران هرکاری را سلیقه‌ای انجام می‌دهند و نتیجه آن این شده است که هم اکنون در کشور ۶۰ هزار پروژه ناتمام رهاشده است و چه بودجه‌هایی که به دلیل رها شدن پروژه‌ها از بین رفته است.

احمد مرادی در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: جای تاسف دارد که استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مرز دریایی و بنادر بسیار بزرگ که به تنهایی ۶۰ درصد از عملیات بندری کشور را انجام می‌دهد دانشگاه علوم و فنون دریایی نداشته باشد که ما پیگیر این موضوع نیز هستیم و باید این دانشگاه در استان هرمزگان احداث شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا