امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۵
صفحه نخست | اخبار قشم | نحوه انتصاب سرپرست بیمارستان قشم خبر ساز شد

نحوه انتصاب سرپرست بیمارستان قشم خبر ساز شد

منتشر شده در ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از گروه رسانه‌ای قشمنا، نادیده‌گرفتن و عدم بهره‌گیری از توان و تخصص نیروهای بومی همواره یکی از معضلات و دردهای دیرینه استان هرمزگان بوده‌ است.

عدم استفاده از نیروهای بومی در مناصب و پست‌های مختلف ستادی و اجرایی مختص دیروز و امروز نبوده و سابقه طولانی دارد و اگر در روزگاران نه‌چندان دور، نبود متخصص و کارشناس بومی بهانه و دلیلی محکمه‌پسند برای برخی مدیران ارشد غیربومی و در مواردی (متأسفانه بومی استان) و یا مدیران ارشد “مرکز نشین ” بود، امروز در سایه تلاش و کوشش فرزندان هرمزگان برای کسب دانش و فن از بهترین مراکز آموزشی کشور و یا حتی خارج از کشور و بازگشت بسیاری از آنان برای خدمت به همشهریان محروم خود، اندوخته علمی و مدیریتی استان در زمینه‌های مختلف نه‌تنها به حد قابل‌قبولی رسیده بلکه می‌توان از این ظرفیت در دیگر نقاط کشور و به‌ویژه مراکز اصلی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری “مرکز” بهره گرفت، اما متأسفانه نادیده گرفتن کارشناسان و متخصصان بومی هرمزگان به “دردی بی‌درمان” مبدل شده و تا جایی گسترش و تسری یافته که حتی دامن نیروهای ساده آسان را نیز شامل شده‌است و در بسیاری از موارد صنایع و کارخانه‌های استان از به‌کارگیری نیروهای ساده و آماده به کار هرمزگانی خودداری کرده و نیازهای خود را از خارج استان تامین کرده‌اند.

عدم بهره بردن از نیروهای متخصص و کارشناسان هرمزگانی مختص دولت فعلی نیز نبوده و این نقیصه همواره از اصلی‌ترین اعتراض‌ها و درخواست‌های نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، امامان جمعه شهرستان‌های مختلف استان، شوراها و فعالان سیاسی و اجتماعی هرمزگان به شمار می‌آمده‌است.

در این‌میان متأسفانه در مواردی این رویه ناپسند از سوی برخی مدیران بومی نیز دنبال شده و به‌جای استفاده از نیروهای انسانی شایسته و متخصص در پست‌های مختلف ستادی و اجرایی از نیروهای خارج از استان استفاده کردند و هرگز مشخص نشده‌است که آیا چنین انتصاباتی ناشی از خواسته‌ی قلبی و تشخیص مدیریتی بوده و یا دستور و فشارهای خارج از استان و بخصوص “مرکز” ، “آینده‌نگری” و “محافظه‌کاری” موجب اتخاذ تصمیماتی از این‌دست شده‌است.

در روزهایی که گذشت انتصابی در بیمارستان قشم، “انتخاب سرپرست بیمارستان” از سوی رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خبرساز شد و نه‌تنها بهت و حیرت ناظران که اعتراض شدید آنان را بدنبال آورد؛ بلکه ماجرای انتصاب رئیس بیمارستان قشم هنگامی خبرساز شد که «میرعلی سلامی سوزایی» در نامه‌ای انتقادی و بدون تعارفات مرسوم به گلایه از انتصاب اخیر مسئولان علوم پزشکی هرمزگان پرداخت و آن را “تصمیمی نابخردانه از سوی رئیس و معاون درمان دانشگاه عنوان کرد.

گلایه عضو شورای اسلامی شهرستان قشم از دکتر فرشیدی رئیس و دکتر حسین‌پور معاون درمان، انتصاب عجولانه و در سکوت خبری، دکتری داروساز از خارج از استان برای ریاست بیمارستان قشم بود.

سلامی سوزایی در نامه خود از رئیس و معاون درمان دانشگاه پزشکی هرمزگان پرسیده چه دست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی پشت‌پرده است که اجازه نمی‌دهد بیمارستان قشم به دست نیروهای باتجربه و ماندگار استان اداره و مدیریت شود؟

عضو شورای شهرستان قشم با مخاطب قرار دادن معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، نوشته‌است:
جناب دکتر حسین‌پور در سال‌هایی که معاون بهداشتی دانشگاه بودید یکی از حامیان سرسخت مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان قشم بودید که از قضا با ورود نیروهای گمنام امام‌زمان، مدیر سابق‌تان برکنار شد و اینک به‌جای عذرخواهی و اظهار ندامت برای حمایت‌هایتان از مدیر سابق و دل‌جویی از شهروندان جزیره و افکار عمومی، در سکوت کامل خبری و پنهانی، دکتر مجتبی اسماعیلی متخصص داروساز را که نیروی بی‌تجربه و فاقد شناخت لازم از چالش‌های بیمارستان قشم است از خارج از استان به‌کارگرفته و منصوب می‌نمایید.

میرعلی سلامی سوزایی در ادامه نامه انتقادی صریح خود می‌نویسد:
این را بدانید که این نوع تصمیمات و انتصابات، دهن‌کجی و گستاخی در حق ساکنان نجیب و صبور جزیره است و ما به‌عنوان نماینده مردم در شورای شهرستان، پیگیری‌های لازم از طریق امام‌جمعه شهرستان و استانداری جهت اصلاح این رویه نابخردانه در دانشگاه‌ علوم پزشکی انجام خواهیم داد.

عضو شورای شهرستان قشم با مخاطب قرار دادن معاون درمان دانشگاه می‌نویسد:
تجربه انتصابات مدیران پیشین طرحی، قراردادی و … در بیمارستان قشم کم نبود که مجدداً در دولت مردمی رئیسی مبادرت و اقدام به انتصاب نیروهای بی‌تجربه، ناآشنا و خارج از استان برای بیمارستان قشم می‌ نمایید؟

وی با اعلام گلایه‌مندی شدید مردم و شوراهای جزیره از این اقدام نابخردانه رئیس و معاون درمان دانشگاه می‌نویسد:
این انتصاب و دهن‌کجی مجموعه شما همواره در حافظه جمعی مردم جزیره به یادگار خواهد ماند.

عضو شورای اسلامی شهرستان قشم در پایان می‌نویسد:
امیدوارم با احترام به افکار عمومی و عبرت گرفتن از انتخابات پیشین‌تان در قشم که رهاورد و ارمغان آن، بی‌ثباتی مدیریتی و نارضایتی مردمی بوده، در رویکرد مدیریتی و انتصابات خویش بازنگری نمایید.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13345

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *