اجتماعیپیشنهاد سردبیر

نامه انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان خطاب به استاندار جدید هرمزگان: ارتباط مداوم با توده مردم و نخبگان برقرار کنید

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نامه‌ای به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان ضمن برشمردن مشکلات و مسائل استان در عرصه‌های مختلف، راه حل اصلی رفع این محرومیت‌ها را ارتباط مداوم با توده مردم و نخبگان عنوان کرده است.

دانشجویانبه گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی هرمزگان در بیانیه‌ای خطاب به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، خواستار توجه ویژه وی به رفع محرومیت‌ها و برقراری عدالت در این استان بدور از توجه به سهم خواهی‌ها و دخالت‌های بیجا عده ای علیرغم منع ایشان توسط مقام معظم رهبری شدند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

باید که محبوب ترین کارها در نزد تو، کارهایی باشد که با میانه روی سازگارتر بود و با عدالت دم سازتر و خشنودی رعیت را در پی داشته باشد. زیرا خشم توده های مردم، خشنودی نزدیکان را زیر پای بسپرد و حال آن که، خشم نزدیکان اگر توده های مردم از تو خشنود باشند، ناچیز گردد. ستون دین و انبوهی مسلمانان و ساز و برگ در برابر دشمنان، عامه مردم هستند، پس، باید توجه تو به آنان بیشتر و میل تو به ایشان افزون تر باشد. امام علی علیه السلام  
 
جناب آقای مهندس مهدی دوستی؛ استاندار محترم استان هرمزگان 
ضمن عرض سلام و احترام 
بر طبق فرموده مقام معظم رهبری، استاندار در مقام رییس دولت در استان است. در نتیجه جایگاه استانداری در کنار ظرفیت های عظیم اجرایی، یک جایگاه بسیار مهم سیاسی است. بدین جهت در دو بخش سیاسی-اجتماعی و اجرایی مواردی برآمده از بطن جنبش اصیل دانشجویی را خدمتتان عرض می کنیم: 

الف) سیاسی-اجتماعی 
در نظام اسلامی رابطه مردم با حاکمیت رکنی اساسی است؛ از این رو ایجاد ساختاری برای این ارتباط متقابل و به کاربستن مولفه های مردم سالاری دینی چون پاسخگویی، آگاهی بخشی و اقناع سازی افکار عمومی یک ضرورت است. ایجاد بسترهای مطلوب جهت طرح انتقادات و اعتراضات معقول و منطقی، تلاش در جهت تحقق و توسعه آزادی های سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون، تأمین توسعه سیاسی و اجتماعی پایدار، ارتقاء سطح مشارکت عمومی، هماهنگی میان فرهنگ سیاسی و نظام سیاسی در استان هرمزگان برای تحقق ثبات سیاسی، جزو مطالبات جریان دانشجویی و دانشگاهی است. همچنین توسعه نهادهای آموزشی، نهادهای مذهبی، سازمان های مردم نهاد و رسانه های ارتباط جمعی امری مهم است که باید نصب العین دستگاه های ذیربط قرار گیرد. بافت اجتماعی استان هرمزگان، بسیار متکثر بوده و مدیریت این جامعه متکثر نیازمند ارتباط مداوم با توده مردم و نخبگان استان است تا کوچک ترین تعارضات سیاسی به گسل های عمیق اجتماعی مبدل نگردند. 
  
ب) اجرایی 

هرمزگان استانی با ظرفیت‌های ملی، فرصت‌های ملی و البته معضلاتی ملی است و حل مشکلاتش‌ نیز به تصمیماتی ملی نیاز دارد. هرمزگان پنجمین استان ثروت زا  و در عین حال پنجمین استان فقیر و اولین استان از جهت شاخص فلاکت به حساب می آید. شما به واسطه سابقه اجرایی مرتبط، ظرفیت های استان را بخوبی می شناسید؛ از جمله: وجود مناطق استراتژیک مکران، وجود صنایع مهم نفت، گاز، فولاد، کشتی‌سازی و آلومینیوم، استقرار بزرگترین بندر تجارى کشور، وجود جزایر مهم و استراتژیک بوموسى، تنب بزرگ و تنب کوچک در آب‌هاى هرمزگان، پایانه صادرات انرژی جاسک، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و… 

اما در کنار این ظرفیت های استراتژیک، بدلیل سوء مدیریت ها و تصمیمات غلط مدیران ارشد و میانی، زخم های کاری متعددی بر پیکر هرمزگان وارد آمده که ترمیم آنها اراده ای محکم را طلب می کند. به برخی از این معضلات بحران زا اشاره خواهد شد: 

1. قاچاق سازمان یافته دولتی از مبادی رسمی 
2.  کشاورزى در حال رکود 
3. صید و صیادى لجام گسیخته 
4. وجود محروم‌ترین مناطق ایران از بشاگرد، سندرک و شمال رودان تا بندرلنگه، بستک و پارسیان  
5. سوخت بری 
6. بیکاری 
7. آسیب های اجتماعی متعدد 
8. دپو کالاهای موردنیاز کشور در گمرکات 
9. ضعف جدی زیرساخت ها در حوزه بهداشت عمومی و سلامت همگانی 
 
هرمزگان نیازمند ایجاد یک نهضت همه جانبه محرومیت زدایی با تکیه بر ظرفیت انبوه نیروهای جهادی استان است. جنبش دانشجویی و بدنه نخبگان استان حل این معضلات، جلوگیری از ایجاد بحران های متعدد و استفاده از ظرفیت های استان را به طور مستمر پیگیری خواهد کرد.  

دولت مردمی، نیازمند مسئولانی مردمی است و لازمه تحقق این مهم یک خانه تکانی سیاسی در سطح استان برای تحول در مسئولیت است. 

شما را مدیری انقلابی و تحول گرا می دانیم و امیدواریم با بکارگیری مدیرانی دلسوز، توانمند و مردمی به دور از توجه به سهم خواهی‌ها و دخالت‌های بیجا عده ای، علیرغم منع ایشان توسط مقام معظم رهبری، شاهد پیشرفت و آبادانی هرمزگان و هرمزگانی باشیم.

ان شاءالله در انجام وظایف خود در تراز استاندار حکومت اسلامی موید و منصور باشید.  سایه امام خامنه ای مستدام باد 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا