امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۳
صفحه نخست | اجتماعی | نام‌نویسی ۲هزار و ۵۷۸ دانش آموز کلاس اولی در مدارس قشم

نام‌نویسی ۲هزار و ۵۷۸ دانش آموز کلاس اولی در مدارس قشم

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۸

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم از نام نویسی ۲ هزار و ۵۷۸ دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس این شهرستان مرزی خبر داد.

نام‌نویسی ۲هزار و ۵۷۸ دانش آموز کلاس اولی در مدارس قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ حسین رنجبر گلشواری افزود: از ۲ هزار و ۵۷۸ دانش آموزان کلاس اولی نام نویسی شده در مدارس این شهرستان، یکهزار و ۲۹۸ نفر پسر و یکهزار و ۲۸۰ هزار نفر دختر هستند.

وی ادامه داد: برای سازماندهی این تعداد دانش آموزان کلاس اولی نام نویسی شده تا روز جاری در قشم ۶۹ کلاس درس پیش بینی شده که این عدد با افزایش تعداد دانش آموزان ثبت نامی در هفته های آینده کامل‌تر خواهد شد تا به نام نویسی بالای ۹۰ درصد برسیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم توضیح داد: خانواده ها براساس نشانی محل سکونت در سامانه my.medu.ir مدرسه مورد نظر را انتخاب و نسبت به پیش نام نویسی کلاس اولی ها اقدام می کنند.

رنجبر گلشواری اضافه کرد: نام نویسی کلاس اولی ها منوط به ارایه گواهی سنجش سلامت است و مدیران حق ندارند دانش آموزی را بدون این مدارک ثبت نام کنند.

وی گفت: طبق پیش بینی های انجام شده امسال در سال تحصیلی ۱۴۰۴- ۱۴۰۳، چهار هزار دانش آموز در مقطع اول دبستان در سطح این شهرستان مرزی ثبت نام می کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم با بیان اینکه هر ساله میزان اندکی از دانش آموزان به مدارس استثنایی هدایت می شوند گفت: سال گذشته سه هزار و ۶۹۷ دانش آموز در مقطع اول دبستان در سطح این شهرستان ثبت نام کردند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۲۵ دانش آموز در مدارس دولتی، سه هزار و ۶۹۰ دانش آموز در مدارس غیردولتی و ۶۳ دانش آموز در مدارس استثنایی در سطح این شهرستان مرزی ثبت نام کرده اند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌ های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=24342

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *