پیشنهاد سردبیرگردشگری

منطقه هماگ؛از جاذبه های سیاهو در هرمزگان

منطقه هماگ در شهرستان سیاهو، استان هرمزگان قرار گرفته است و با مرکز استان (بندرعباس)، در حدود ۱۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛دهستان سیاهو در شمال بندرعباس در فاصله ۷۵ کیلومتری این شهر ،یکی از دهستانهای استان هرمزگان می‌باشد که از شمال به شهرستان حاجی‌آباد، از جنوب به منطقه خورگو، از شرق به بخش احمدی و از غرب به دهستان گُهره و بخش فین منتهی می‌شود که جاذبه های دیدنی فراوانی دار که یکی از آنها منطقه هماگ می باشد.

منطقه هماگ

منطقه هماگ در شهرستان سیاهو، استان هرمزگان قرار گرفته است. این منطقه با مرکز استان (بندرعباس)، در حدود ۱۱۰ کیلومتر فاصله دارد. این منطقه به علت کوهستانی بودن، دارای اقلیم متفاوت با دیگر مناطق استان هرمزگان است. آب و هوای منطقه در فصل تابستان خنک و مطبوع و در زمستان سرد است و اغلب شاهد بارش برف خواهید بود.

در منطقه هماگ، ۵ روستا قرار دارد که در اکثر آنها مردم به باغداری و کشاورزی مشغول هستند. مهم‌ترین محصول این منطقه  میوه نارنگی است.

جاذبه های منطقه هماگ

منطقه هماگ جزو مناطق کوهستانی استان هرمزگان محسوب می‌شود که یکی از تفاوت‌های این منطقه با دیگر مناطق استان هرمزگان است. در زمستان، منطقه هماگ شاهد بارش برف است که در فصل بهار و تابستان با گرم شدن هوا و آب شدن برف‌های ارتفاعات، نهرها و رودخانه‌های فصلی در منطقه دیده می‌شود.

بیش از ۹۰ درصد منطقه هماگ را کوهستان تشکیل می‌دهد. علاوه بر کوهسار در این منطقه، چشمه‌ها و رودخانه‌های دائمی وجود دارد که چشم‌اندازهای بی‌نظیری برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند. چشمه‌های منطقه، آب مورد نیاز مردم محلی را تامین می‌کنند. این منطقه برای ورزش‌های کوهستانی مانند اسکی، کوهنوردی، دامنه‌نوردی و غیره بسیار محبوب است.

عکاس: رهبر امامدادی

دره داماش سیاهو

دره رودخانه جاماش که از کوه های هماگ سرچشمه می گیرد یکی از مناطق بکر و بسیار زیبا در این منطقه است. این رودخانه پس از پیوستن به چندین شعبه رودخانه کوچک با نام رود جلابی به خلیج فارس می پیوندد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا