امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۱۲
صفحه نخست | اجتماعی | معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان: مرگ و میر کرونا در هرمزگان به جوانان رسیده است/احتمال بروز موج پنجم کرونا از هرمزگان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان: مرگ و میر کرونا در هرمزگان به جوانان رسیده است/احتمال بروز موج پنجم کرونا از هرمزگان

منتشر شده در ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹
معاون

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، علی رئوفی،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان صبح امروز(۱۵ خردادماه) در جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله کرونا در هرمزگان با تسلیت سالروز رحلت بنیانگدار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در استان، عنوان کرد: با توجه به قرمز شدن نه شهرستان استان وضعیت شیوع کرونا در هرمزگان بحرانی و حاد است.

وی در همین خصوص افزود: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در استان  احتمال بروز پیک پنجم بیماری در کشور، از هرمزگان دور از انتظار نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره کشندگی ویروس کرونا، تصریح کرد: متاسفانه مرگ و میرهای کرونایی در سطح هرمزگان به جوانان رسیده و بسیاری از مبتلایان با درگیری شدید ریه مواجه بوده اند که باعث افزایش کشندگی ویروس شده است.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان بیان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در هرمزگان برگزاری هرگونه مراسم در سطح استان به مدت ده روز مطلقا ممنوع است.

رئوفی با تاکید بر استفاده از ماسک توسط افرادی که واکسن زده اند، ادامه داد: کلیه افرادی که اقدام به تزریق واکسن کرونا نموده اند، حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به آمار بالای مراجعات ببمارستانی، اظهار کرد: ظرفیت تخت های بیمارستانی هرمزگان در پی آمار بالای مبتلایان و بستری ها رو به اتمام است و ضروری است مردم برای حفظ سلامتی خود رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را جدی بگیرند.

هرگونه تجمع از سوی نامزد های انتخابات شورای اسلامی ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ادارات و صنایع، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی و صنایع رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی را برای حفظ سلامتی کارکنان و مراجعان در دستور کار قرار دهند.

رئوفی با تاکید بر ممنوعیت هرگونه تجمع همزمان با آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در هرمزگان برگزاری تجمعات از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از شیوع بیماری ممنوع است.

وی در همین خصوص گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای اعلام برنامه های انتخاباتی خود با توجه به وضعیت حاد کرونایی استان بهره گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش استفاده از دو ماسک در جلوگیری از انتشار و ابتلا به ویروس کرونا، بیان کرد: کلیه کسبه، اصناف و دستگاه های اجرایی که مستقیما با مردم ارتباط دارند برای جلوگیری از انتشار ویروس و خطر ابتلا به مدت دو هفته از دو ماسک استفاده نمایند تا شاهد کاهش انتشار ویروس و آمار مبتلایان و بستری ها باشیم.

رئوفی تصریح کرد: با توجه به انتشار گسترده ویروس مردم به جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

وی اضافه کرد: اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح استان جدی گرفته نشود آمار فوتی ها در بیمارستان تا چند هفته افزایشی خواهد بود که هشداری جدی و نگران کننده است.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان اظهار داشت: با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان دستگاه های اجرایی باید با یک سوم کارمندان فعالیت اداری خود را انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان داشت: عبور هرمزگان از شرایط بحرانی کرونا مستلزم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت جدی از سوی همه است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق هرمزگان ممنوعیت های تردد تشدید خواهد شد و متخلفان مطابق دستورالعمل های ابلاغی اعمال قانون خواهند شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5887

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *