اخبار قشم

مصوبه‌ و دستورالعملی مبنی بر تردد آزاد خودروهای پلاک قشم ابلاغ نشده است

مدیرکل گمرک قشم گفت: برخلاف برخی از اخبار تاکنون مصوبه و دستورالعملی مبنی بر امکان تردد آزاد خودروهای پلاک منطقه‌ آزاد قشم در سایر شهرستان‌های هرمزگان ابلاغ نشده است.

به گزارش فانوس، سعیدی در پاسخ به سوالی مبنی صحت اخبار مرتبط با تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم در سایر شهرستان‌های هرمزگان اظهار داشت: در بررسی صورت گرفته تاکنون دستورالعمل یا مصوبه‌ای مبنی بر استفاده خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم در سایر شهرهای استان هرمزگان از سوی استانداری، گمرک جمهوری اسلامی یا حوزه نظارت گمرکات استان به بخش‌های مربوطه در قشم ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به بیشترین اقلام وارداتی و صادراتی از طریق قشم، گفت: عمده کالاهای وارداتی به کشور از گمرک قشم عبارت از برنج، توتون، چای، پارچه، روغن پایه، تیغ سلمانی و کولرگازی است که عمدتاً از کشورهای کره جنوبی، سریلانکا، امارات متحده عربی، چین و هند وارد می‌شود کما اینکه عمده کالاهای صادراتی از گمرک قشم شامل سیگار، ماهی خشک، نمک صنعتی و گچ بنایی به کشورهای امارات متحده عربی، سریلانکا، ویتنام و گرجستان است.

مدیرکل گمرک قشم در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا تحریم‌ها سبب کاهش واردات شده است، اضافه کرد: تحریم‌ها هیچ‌گونه تاثیری بر روند واردات حوزه کاری گمرک قشم نداشته است.
سعیدی در این راستا یادآور شد: به منظور حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی سیاست و خط مشی واردات بر پایه کالاهای ضروری‌ی است نه اقلامی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، بنابراین با توجه به چرخه اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی شعار ما بر استفاده از تولیدات اقلام و کالاهای ملی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا