اجتماعیپیشنهاد سردبیرگردشگری

مرحله دوم رینگ دور جزیره هرمز اجرایی می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: مرحله دوم رینگ دور جزیره هرمز به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال با قول تخصیص سهم اعتبار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،  فریدون همتی روز جمعه افزود: در مرحله نخست این طرح که به طول ۱۰ کیلومتر اجرا شد، بلوار ۱۴.۶ متری و ۲ خط عبوری ۲ متری برای پیاده‌روی و مسیر دوچرخه‌سواری نیز احداث شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ۲۳خردادماه سالجاری نیز گفته بود: مرحله نخست مسیر گردشگری جزیره هرمز به همت ستاد اجرایی فرمان امام( ره) به پایان رسیده و بزودی بهره برداری می شود.

امیرحسین مدنی افزود: در این مرحله ۱۰کیلومتر طول جاده با۷ متر عرض سواره رو ، ۱.۵متر عرض دوچرخه رو و ۲.۵متر پیاده رو مفروش به کف پوش بتنی و همچنین دارای سیتسم روشنایی است.

وی ادامه داد: برای احداث این مسیر در شرق جزیره هرمز ۱۲۰میلیارد ریال  توسط بنیاد برکت هزینه شده و با همکاری  استانداری هرمزگان آماده بهره برداری است.

جزیره هرمز بدلیل جاذبه های خاص از حیث دریایی، قلعه تاریخی پرتغالی ها ، فروش خاکی، رنگین کمان رنگ ها و خاک سرخ یکی از نقاط مهم دیدنی در هرمزگان است که هرسال پذیرای میلیون ها مسافر وجهانگرد ایرانی و خارجی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا