اجتماعیاخبار قشمکرونا

ماسک زدن در قشم اجباری شد

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علیرضا نصری، فرماندار قشم  در نشست ستاد مدیریت کرونای شهرستان قشم اظهار کرد: باید روشی ارائه شود که خدمات خصوصی از جمله سوپرمارکت‌ها، اغذیه‌ها، آرایشگاه‌ها و مانند آن نیز به افراد بدون ماسک خدمت ارائه نکنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: هر گونه تجمعی با هر عنوانی از جمله عروسی، عزا، اجتماعات مذهبی مختلف، امتحانات و غیر آن ممنوع است و متخلفان پیگرد قانونی می‌شوند.

نصری ضمن تشکر از امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم در همراهی با تصمیمات ستاد مدیریت کرونا در این شهرستان، عنوان کرد: دستگاه قضایی با افرادی که به بهانه‌های مختلف و با ایجاد اجتماعاتف سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند با شدت برخورد کند.

وی افزود: بنا بر آمار ارائه شده، بخش بزرگی از مبتلایان به کرونا در شهرستان قشم، اتباع بیگانه غیر مجاز بوده‌اند و از این رو جمع‌آوری و طرد این افراد در دستورکار نیروی انتظامی، دریابانی و دیگر مسوولان مرتبط قرار گیرد.

فرماندار قشم با اشاره به اینکه بیش از ۴۵ نفر از افراد مبتلا به کرونا در جزیره قشم را اتباع بیگانه تشکیل داده‌اند، ادامه داد: سپاه یک سالن ورزشی را برای استقرار موقت افراد دستگیر شده اختصاص دهد تا هر روز پس از جمع‌آوری آنها، با هماهنگی شیلات و دریابانی، افراد دستگیر شده از جزیره طرد شوند.

نصری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هفت پایگاه از نیروهای بسیج در امر تولید ماسک فعال هستند و شوراهای شهر و شهردارهای شهرستان جهت تهیه مواد اولیه به این گروه‌ها کمک کنند؛ همچنین در کنترل ورود و خروج شهرها و روستاها نیز می‌توان از نیروهای بسیج استفاده کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام خدمت همکاران پرتلاش ودلسوزنیورقشم.من یکی ازجوانان جزیره هنگام هستم وازمسولین مربوطه خواهشمندم دراین وضعیت قرمز به فکره اوضاع جزیره هنگام باشیدکه تاالان الحمدالله باتمامی مشکلات همکاری کردن وتاالان هیچ موردمثبتی هم دراین جزیره نمیباشداما ازشما عاجزانه تقاضایی دارم واین که هرچنداینجاالان هیچ بیماری نیست ولی هرلحضه ممکنه واردجزیره ایی بشه که حدود۶۰درصدفامیل والباقی نزدیکان هستندوحدود۱۵۰۰نفرجمعیت.الان بعضی ازدوستان منطقه آزاد مسافران وگردشگرهای خودرا بصورت غیرقانونی واردهنگام میکنندواگرخدای نکرده ازاین همه گردشگریکنفرشان ناقل باشدمطمن باشیدفاجعه ایی بزرگ دراین جزیره کوچک وهمچنین تمام نقاط جنوبی وغربی رافرا میگیره.پس بیاییم قبل ازفاجعه بفکرنجات هزاران نفربیگناه باشیم.باتشکرازسایت خبری خوبتون.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا