اخبار قشمپیشنهاد سردبیرگردشگری

قشم آماده میزبانی گردشگران ۱۴۰۱ می شود

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تمام مسوولان این سازمان باید از همه امکانات موجود به نحوی استفاده کنند که علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، یکی از بهترین سال‌های میزبانی گردشگران در نوروز سال آتی رقم بخورد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، دکتر افشار فتح الهی افزود: تعطیلات بهمن ماه که با استقبال گردشگران روبرو می‌شود، فرصت مهمی برای معرفی بهتر و رونق اقتصاد جزیره خواه بود.

وی ادامه داد: مدیریت‌های مرتبط باید در ارتباط با افزایش آمار ورود گردشگران در نوروز ۱۴۰۱به جزیره قشم و ارائه خدمات متناسب با آن تمهیدات لازم را انجام دهند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: حضور گردشگران برای مردمان جزیره نعمتی بزرگ است که استقبال مناسب و ارائه بهینه خدمات، در تبدیل مسافران به گردشگران وفادار به جزیره تاثیرگذار خواهد بود.

وی درباره برگزاری برنامه های دهه فجر در قشم  نیز گفت: دهه فجر ایام تبیین دستاوردهای انقلاب است و تمامی بخش‌های سازمان منطقه آزاد قشم باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود باید بر جامعیت و جذابیت آن بیفزایند.

فتح اللهی  افزود: تبیین دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی برای اقشار مختلف مردم امری ضروری به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: باید به شیوه‌ای برنامه ریزی شود که پیشرفت‌های ایران اسلامی به صورت گسترده و عمیق برای نسل جوان تبیین شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا