اجتماعیاخبار قشمکرونا

قشمی‌ها ی بالای ۷۵ سال علیه کرونا واکسینه می‌شوند

فرماندار قشم گفت: قشمی‌ها بالای ۷۵ سال ، برای تزریق واکسن کرونا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی محل زندگی خود مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علیرضا نصری روز شنبه در نشست شورای سلامت شهرستان قشم افزود: مراجعه به موقع قشمی‌ها به مراکز و دریافت واکسن کرونا به ریشه‌کنی و حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه کمک می‌کند و لازم است طبق زمانبندی اعلامی، افراد در مراکز درمانی حاضر شوند.

وی تاکید کرد: یکی از بهترین روش‌های کنترل این بیماری دریافت واکسن به موقع و واکسینه شدن بیش از ۷۰ درصد مردم است و این امر مسوولیت اجتماعی افراد را در دریافت به موقع نشان می‌دهد.

رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش مدیر شبکه بهداشت و درمان مبنی بر چند مورد کک و کنه گزیدگی در برخی روستاهای شهرستان گفت: انتقال این حشرات به انسان به عنوان بیماری مشترک انسان و دام بررسی شد و دستورات لازم در ایمن مورد صادر شده است.

نصری اظهار کرد: ورود دام قاچاق به دلیل نبود نظارت بهداشتی و سلامتی باعث شیوع بیماری‌های متعدد مشترک می‌شود که تب کریمه کنگو یکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است در سال‌های گذشته موجب وقوع دو مورد فوتی در شهرستان شد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از این قبیل مشکلات، نیروی دریابانی به شدت از ورود دام غیرمجاز به جزیره جلوگیری کرده و جهاد کشاورزی، دامپزشکی و دیگر مراجع مسوول، بر روند تامین و توزیع گوشت نظارت کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا