اجتماعیپیشنهاد سردبیر

غرق شدن یک نفر در دریاچه سد استقلال میناب

فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: دو نفر برای شنا و ماهی‌گیری وارد دریاچه سد استقلال میناب شدند که یک نفر از آن‌ها غرق شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از مهر، مجید سلحشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روز گذشته ساعت ۱۶ تماسی مبنی بر غرق شدگی فردی در دریاچه سد استقلال میناب با مرکز ۱۱۰ برقرار شهرستان میناب برقرار شد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی بلافاصله وارد محل شد و اطلاعات اولیه را از وی اخذ کرد.

معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب با بیان اینکه به سرعت هماهنگی‌های لازم با نیروهای آتش‌نشانی و امدادی انجام شد، ابراز داشت: ساعت ۱۸ نیروهای امدادی و ناخدای قایق با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان برای جست و جوی جسد وارد دریاچه سد شدند که پس از ۲ ساعت جست و جو، جسد فرد غرق شده از دریاچه سد خارج شد.

سلحشور نیت این ۲ نفر را شنا کردن و ماهیگیری بیان کرد و گفت: این افراد از روستای «ده‌گل‌کن» شهرستان رودان با موتورسیکلت با هدف ماهیگیری و شناکردن به سمت دریاچه سد استقلال میناب حرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: پس از اینکه این افراد وارد دریاچه سد می‌شوند، یکی از آن‌ها گرفتار جریان آبی دریاچه می‌شود. فرد همراه وی نیز پس از بررسی‌های بی نتیجه با پلیس ۱۱۰ تمام می‌گیرد.

فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به ممنوعیت شنا در دریاچه سدها، ابراز داشت: دریاچه سدها شرایط ویژه‌ای دارند و افراد ماهر در حوزه شنا نیز در این دریاچه‌ها دچار سانحه می‌شوند.

سلحشور در پایان گفت: از تمام مردم شریف شهرستان میناب و دیگر شهرستان‌ها خواهشمندم که از شنا کردن و ماهیگیری در دریاچه سدها خودداری کنند. چراکه باعث بروز اتفاقات جبران ناپذیری خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا