امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۲۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | غار سادرمن؛ از جاذبه های گردشگری جاسک

غار سادرمن؛ از جاذبه های گردشگری جاسک

منتشر شده در ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳
سادرمن

به گزارش پایگاه خبری قشم، شهر بندر جاسک در استان هرمزگان قرار دارد. این شهر از بندرهای مهم استان هرمزگان است. جاسک در مجاورت دریای عمان قرار گرفته است. اهالی شهرستان جاسک بسیار خونگرم و مهمان‌نواز‌ند. سفر به شهر جاسک و بازدید آثار تاریخی و طبیعی این بندر زیبا خالی از لطف نیست.یکی از این جاذبه های دیدنی که در ادامه معرفی خواهیم کرد،غار سادرمن است.

غار سادرمن

غار سادرمن در جاسک کهنه، روستای گزدان و در ارتفاع ۲۰۰۰ متری رشته‌کوه‌های کوتاه و بلند سادرمن واقع شده است. این غار در فاصله‌ی ۲۰ کیلومتری از دریای عمان و ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان جاسک در استان هرمزگان واقع شده است.

این غار تاریخی متعلق به زمان پیش از اسلام است و قدمتی سه هزار ساله دارد. که متاسفانه در طی سال‌های اخیر در معرض تخریب قرار گرفته است. طوری‌که از ۳ غار کوچک و ۵ غار بزرگ تنها ۱ غار بزرگ باقی مانده که آن هم به دلیل وجود ستون‌هایی که در میان دارد استوار مانده است.

تکه‌های سفال به دست آمده حاصل از حفاری‌های باستان‌شناسان و نیز طاق‌های ساخته شده بیانگر آن است که این غار از دوره‌ی ساسانی‌ها تا اوایل دوره‌ی اسلامی و کمی بعد از دوران اسلام مورد استفاده بوده است.

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5521

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *