اجتماعیاخبار قشمپیشنهاد سردبیر

علت شیوع هپاتیت A در یک روستای قشم مشخص شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: به دنبال شناسایی موارد ابتلا به هپاتیت A در روستای هلر و شهر درگهان، جلسه ای به منظور مدیریت این بیماری با کارشناسان مربوطه برگزار شد که دلیل اصلی آن استفاده از آب جمع شده در آب انبارها عنوان شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، حمیدرضا بهزادی ضمن هشدار به مردم در خصوص رعایت موارد بهداشتی پیشگیری از ابتلا به هپاتیت، افزود: با بروز موارد بیماری هپاتیت A در روستای هلر، لازم است جهت کنترل و پیشگیری از انتشار و عوارض ناخواسته بیماری ، رعایت بهداشت فردی و شستشوی مرتب دست‌ها قبل از صرف غذا و بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، صورت گیرد.

وی همچنین با تأکید به استفاده از آب آشامیدنی سالم و دارای تأییدیه بهداشت، بیان داشت: عدم مصرف آب چاه و آب‌های جمع شده در آب انبارهای غیر استاندارد، مصرف غذا به صورت گرم و عدم توزیع و خرید غذاهای خانگی از دست فروشان و مراکز غیر مجاز، در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم عنوان کرد: شستشو و گندزدایی میوه‌جات و سبزیجات و عدم مصرف سالاد و سبزی آماده غیر بهداشتی، از دیگر مواردی است که باید در پیشگیری از بیماری هپاتیت و سایر بیماری‌ها مد نظر قرار داد.

به‌دنبال شناسایی موارد هپاتیت A در روستای هلر شهر قشم، جلسه ای با حضور دکتر بهزادی مدیر شبکه، دکتر زرنگ معاون بهداشتی، مسئول واحد مبارزه با بیماریها، مسئول و کارشناس واحد سلامت محیط و کار، کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده و واحد آموزش در دفتر مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم برگزار و بیماریابی توسط تیم سلامت و پیگیری منشاء بیماری در دستور کار جلسه قرار گرفت .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا