پیشنهاد سردبیرگردشگری

ظرفیت‌های گردشگری هرمزگان در نمایشگاه تهران معرفی می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: ظرفیت‌های گردشگری این استان با حضور فعالان این حوزه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی تهران معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، فائقه اتابک چهارشنبه در این خصوص افزود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، راهنمایان گردشگری، جامعه هتلداران و واحدهای پذیرایی و فعالین حوزه گردشگری خوراک همراه با تعدادی از شهرداری‌ها و اتاق بازرگانی هرمزگان به معرفی توانمندی‌های استان در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به بازدیدکنندگان می‌پردازند.

وی ادامه داد: در همین راستا فضایی به مساحت ۲۰۳ مترمربع و با المان‌های سنتی و دریا محور با شعار «هرمزگان مقصد گردشگری دریایی کشور» در سالن ۳۸A طراحی و اجرا شده است و چندین رونمایی از برنامه‌های جانبی این اداره‌کل در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: رونمایی از ویترین آثار فاخر صنایع‌دستی، رونمایی از پلت فرم فروش تجربه‌های بومی جنوب، رونمایی از کلیپ‌های دوزبانه و رونمایی از ماکت و معرفی جهاز بوم گردشگری (کشتی آنجلیکا) با حضور شهرداری کنگ ازجمله این برنامه‌ها است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: همچنین نشست با B۲B (دو جانبه) و امضا تفاهم‌نامه با مدعوین استان (فعالین گردشگری و مجلس کشور عمان) از کشور عمان که یکی بازار هدف گردشگری استان است با حضور معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌شود.

اتابک تاکید کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت یکی از برنامه‌های این اداره‌کل در نمایشگاه گردشگری تهران است و در همین راستا دفاتر گردشگری سلامت هرمزگان و روسای بیمارستان‌های دارای IPD (مجوز گردشگری سلامت) برای ارائه ظرفیت‌ها و بسته‌های حوزه گردشگری سلامت حضور دارند.

وی در خصوص معرفی صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: هفت غرفه را برای معرفی صنایع‌دستی هرمزگان در نظر گرفته‌ایم که در کنار آن صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی به‌صورت زنده به اجرا و معرفی محصولات خود می‌پردازند.

اتابک  ادامه داد: همچنین با بهره‌گیری مناسبت از ظرفیت شهرداری بندرعباس به‌عنوان شهر جهانی خلاق صنایع‌دستی و شهرداری بندر کنگ جایگاه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در این استان را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهیم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: برای معرفی آیین و سنت مردم هرمزگان نیز گروه‌های موسیقی و آیینی استان و همچنین چهره‌های هنری و فرهنگی در نمایشگاه به اجرای برنامه آیینی ـ سنتی و شاد و متنوع می‌پردازند.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی از تاریخ ۹ تا ۱۲ بهمن در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا