امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۵
صفحه نخست | اجتماعی | شیخ خطیبی: روز قدس، روزی برای هم‌صدایی با مردم مظلوم فلسطین است/تاکید بر حضور پرشور در نماز روز عید فطر

شیخ خطیبی: روز قدس، روزی برای هم‌صدایی با مردم مظلوم فلسطین است/تاکید بر حضور پرشور در نماز روز عید فطر

منتشر شده در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
شیخ خطیبی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از حوزه استانها خبرگزاری تقریب، شیخ عبدالرحیم خطیبی، با اشاره به اهمیت پرداخت زکات فطره اظهار داشت: زکات فطره فریضه‌ای است که با غروب خورشید شب عید بر هر فرد مسلمان چه بزرگ و چه کوچک و چه زن و چه مرد واجب می‌شود.

وی افزود: کسانی که توان مالی نسبی دارند باید شخصاً این فریضه را ادا کنند یا به مراکز خیریه وکالت دهند که این فریضه را از جانب آنها ادا کنند.

عضو هیات فتوای اهل سنت جنوب در ادامه گفت: روز جهانی قدس روزی برای همصدایی و همسو شدن با مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس شورای روحانیت اهل سنت قشم افزود: سرزمین مقدسى از پیکره و بدنه جهان اسلام جدا شده‌ است و رژیم غاصب صهیونیستی هر گونه ظلم و ستمى را بر مردم مظلوم فلسطین در آن سرزمین مقدس روا مى دارد.

امام جمعه اهل سنت قشم در بخش دیگرى از سخنان خود  مرگ را بهترین موعظه‌کننده  توصیف نموده و افزود : هرلحظه امکان دارد انسان با مرگ مواجه شود اما باید از خود بپرسیم که چه آمادگی‌ای برای فرا رسیدن لحظه مرگ کسب کرده‌ایم؟

وی در پایان افزود: شایسته است جوانان و نوجوانان عزیز با حضور  پرشور خود در نماز روز عید فطر شعائر دینى را احیا و مساجد را آباد نمایند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13637

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *