اجتماعیپیشنهاد سردبیر

شناور باری حادثه دیده در مسیر امارات به بندرلنگه نجات یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با تلاش ۷۲ ساعته ماموران جست وجو و نجات این اداره کل، شناور باری مسیر بندر حمریه کشور امارات به بندرلنگه از خطر غرق شدن نجات پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علی رضا محمدی کرجی ران روز سه شنبه در خصوص جزییات سانحه این شناور اظهارداشت: این شناور با ۵۰۰ تن محموله صادراتی دچار نقص فنی در سیستم رانش شده و پس از برخورد با صخره‌های ورودی بندر حمریه کشور امارات دچار پارگی بدنه و آبگرفتگی شد.
وی بیان داشت: با موافقت گارد ساحلی دولت امارات و با هماهنگی مرکز جستو ونجات دریایی هرمزگان و حفاظت و ایمنی دریانوردی بندرلنگه، تیم نجات به محل سانحه اعزام و مقدمات انتقال قسمتی از محموله توسط شناورهای عبوری صورت گرفت.
این مسوول اظهارداشت: بلافاصله برنامه نجات شناور با همکاری یک فروند شناور لندینگ کرافت (نظامی ۲)  و گروه نجات به همراه تیم غواصی برنامه ریزی شد.
کرجی ران یادآورشد: پس از سبک سازی و آب بند کردن محفظه‌ها و بکارگیری بالن‌های هوا و همچنین با گونه گذاری و گذاشتن پمپ جهت تخلیه آب ورودی، عملیات انتقال و یدک کردن شناور مهیا و شناور یادشده جهت تعمیرات به یکی از مجتمع‌های کشتی سازی در بندرلنگه انتقال یافت.
به گفته وی، عملیات نجات این شناورتجاری در آب‌های داخلی امارات با همکاری گارد ساحلی این کشور و تیمی متشکل از مرکز جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، واحد دریایی و بندری بندرلنگه، نماینده کشتیرانی در بندر حمریه، تعاونی لنجداران لنگه و دیگر گروهای نجات اعزامی به انجام رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا