اجتماعیپیشنهاد سردبیر

شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری اینترنتی در هرمزگان

با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس فتا استان فردی که با ایجاد پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری اینترنتی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، در تشریح این خبر ‌گفت: در پی وصول یک فقره پرونده قضایی در پلیس فتا استان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع بصورت ویژه در دستور کارآگاهان سایبری این پلیس قرار گرفت. 

وی افزود: براساس مستندات ارائه شده توسط شاکی و طی بررسی های به عمل آمده مشخص شد این کلاهبردار سایبری با برقراری ارتباط با شاکی و جلب اعتماد وی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است. 

سرگرد احسان بهمنی اظهار کرد: با انجام اقدامات تحلیلی و بررسی ادله دیجیتال جمع آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا استان مجرم سایبری شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد. 

رییس پلیس فتا استان هرمزگان خاطرنشان کرد: متهم پس از مشاهده شواهد به صراحت به بزه ارتکابی اعتراف کرد و معترف شد با ایجاد پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و برقرری ارتباط با افراد و معرفی خود به عنوان یکی از دوستان دوران قدیمی از آنان تقاضای وجه و کلاهبرداری کرده است.
 
این مسئول انتظامی استان باتوجه به افزایش استفاده از فضای مجازی خصوصا برنامه های کاربردی و ارتباطی، کلاهبرداری اینترنتی و مجازی با عنوان دوستان وآشنایان نیز افزایش یافته به عموم شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: جهت پیشگیری از وقایعی نظیر کلاهبرداری مذکور چنانچه‌ هر فردی با آنان جهت واریز وجه‌پیام ارسال کرد وی نیز تماس گرفته و از صحت موضوع مطلع و اطمینان حاصل کنند تا زمینه و فرصت ارتکاب جرم از کلاهبرداران و سودجویان فضای سایبری و مجازی فراهم نگردد همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی را گزارش کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا