اجتماعیپیشنهاد سردبیرکرونا

شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان حدود سه برابر افزایش یافت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش حدود سه برابری شمار فوتی های کرونا در استان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل تر خبر داد و گفت: با توجه به آمار بستری ها و شمار فوتی ها باید اعلام کنیم که شرایط استان بسیار نگران کننده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،دکتر فاطمه نوروزیان جمعه شب با اعلام این خبر به رسانه ها و با انتقاد از بی توجهی برخی از مردم نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و انجام سفرهای غیرضروری ، اظهار داشت: بارها و بارها نسبت به تبعات سوء اینگونه بی توجهی ها هشدار داده بودیم و متاسفانه برخی ها به این توصیه و هشدارها توجه نکردند و امروز شاهد افزایش این وضعیت در هرمزگان هستیم.

وی بیان داشت: شمار بستری های کرونا در بخش عمومی ۷۷ درصد و بستری های بخش مراقبت های ویژه ۷۵ درصد نسبت به هفته قبل تر افزایش داشته و متاسفانه تمام موارد جدید کرونا در هرمزگان از نوع جهش یافته است که بسیار خطرناک‌تر از نوع معمولی است.

نوروزیان شمار فوتی های کرونا در هرمزگان را یک هزار و ۶۲ نفر اعلام کرد و افزود: در شبانه روز گذشته دو نفر شامل یک آقا و یک خانم از بندرعباس و قشم فوت شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر نیز ۱۸۴ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این شمار ۴۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند که حال هشت نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان در خصوص آخرین وضعیت مناطق مختلف هرمزگان از نظر رنگ بندی کرونایی، خاطر نشان کرد: هم اکنون دو شهرستان بندرعباس و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و مابقی زرد هستند اما این شرایط بسیار ناپایدار بوده و در صورت تداوم بی توجهی مردم به پروتکلهای بهداشتی، باید منتظر تغییر این وضعیت و بروز شرایط قرمز و بحرانی باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا