پیشنهاد سردبیرگردشگری

سواحل افسانه ای بندر مقام؛ از جاذبه های هرمزگان

سواحل زیبای بندر مقام از توابع بخش شیبکوه در شهرستان بندر لنگه است که در استان هرمزگان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم،شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان قرار دارد. این شهر از زمان هخامنشیان تا کنون از مهم‌ترین بندرهای ایران و حاشیه خلیج فارس بوده است.بندر لنگه جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که یکی از آنها سواحل زیبای بندر مقام است.

 بندر مقام

بندر مقام در استان هرمزگان قرار دارد. این بندر از توابع بخش شیبکوه در شهرستان بندر لنگه است. این منطقه با روستای نخیلوه و کوه سنجول همسایه است. بندر لنگه با عنوان عروس بنادر ایران در کنار خلیج فارس شناخته می‌شود. بندر مقام در ۲۰۰ کیلومتری غرب بندر لنگه واقع شده است. بندر مقام در ۶۰ کیلومتری پارسیان از جمله بنادر گردشگری این شهرستان است.

ساکنان بندر مقام عرب زبان هستند. فرهنگ و اسامی‌ عربی این مناطق گواه این امر است. در سفر به خلیج فارس و این منطقه خوردن غذاهای دریایی قلیه ماهی، کباب ماهی و میگو را فراموش نکنید. مردم بندر مقام اکثرا ملوان بوده و با استفاده از قایق‌ها و لنج‌های صیادی دل به دریا می‌زنند. پوشش مردمان این منطقه نیز مانند سایر جنوبی‌ها استفاده از برقع و لباس مخصوص است.

یکی از زیباترین مسیر‌های ساحلی کشور که کوه‌ها را به دریا متصل می‌کند، جاده ساحلی بندر مقام است. صخره‌های سخت، آب زلال، صدف‌ها، گوش‌ماهی‌ها، لاک‌پشت‌های زیبا و بزرگ و سفره‌ماهی‌هایی که تا نزدیکی ساحل می‌آیند، از شگفتی‌های این منطقه است. قدمت ساخت این جاده پر پیچ و خم به بیست سال پیش باز می‌گردد.

ساحل باشکوه بندر مقام

سواحل زیبای این بندر یکی از فضاهای رویایی است که در هر زمان از روز و شب کنار آن بایستید به قدرت زیبای خلقت این دنیا و شگفتی هایش پی می برید.

شب های این بندر با آسمانی درخشان و ستاره های پرنور یکی از صحنه های افسانه ای بر روی زمین است.

در تصویر زیر میتوان درخشش فیتوپلانکتون ها در سواحل بندرمقام را مشاهده کرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا