اجتماعیاخبار قشمقشم

سفر به قشم، ممنوع

رئیس ستاد کرونای قشم از اعمال محدودیت ۴ روزه سفر به قشم از ظهر روز دوشنبه تا ظهر روز جمعه با هدف کنترل شرایط کرونایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علیرضا نصری در جلسه شورای کرونای شهرستان قشم که شامگاه یکشنبه درسالن فرمانداری برگزار شد با اشاره به محدودیت سفر اظهار داشت: در این مدت هیچ غیر بومی حق سفر به جزیره قشم از اسکله‌های شهید حقانی و پهل در بندرعباس را ندارد و بومیان جزیره هم اجازه ندارند در این مدت از اسکله‌های شهید ذاکری و بندر لافت به مقصد بندرعباس سفر کنند.

وی با اعلام اینکه موج سوم کرونا دامن گیرتر و خطرناک تر از مراحل قبلی است، افزود: همه مردم ساکن قشم باید در یک فرآیند همسو و همدل برای عبور از این موج گسترده همکاری و همیاری نمایند.

‌فرماندار شهرستان قشم گفت: آموزگاران در این برهه حساس تلاش کنند در بین دروس روزمره دانش آموزان، نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به آنان  آموزش دهند.

وی همچنین استفاده گسترده از بیلبردهای تبلیغاتی سطح شهرستان قشم با هدف حساس کردن مردم نسبت به موج سوم کرونا را بسیار مهم و ضروری دانست.

نصری همچنین ارائه خدمات به افراد بدون ماسک را خلاف قوانین ستاد کرونا‌ ‌دانست و تاکید کرد با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد و در مجتمع‌های تجاری، بازارها و سالن‌های ورزشی هم مدیران هر این اصناف موظفند اهمیت رعایت قوانین ستاد کرونا را به مسئولان هر یک از کسب و کارها گوشزد کنند و متخلفان را برای اعمال قانون به دادسرای شهرستان و نیروی انتظامی معرفی نمایند.

‌رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم همچنین از تعطیلی مراکز ارائه دهنده قلیان و چایخانه‌ها تا اطلاع ثانوی در کل شهرستان قشم خبر داد و افزود: اجتماع افراد در پارک‌ها و سواحل هم تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

‌وی همچنین با اعلام اینکه براساس تصمیم ستاد کرونا‌ ‌همه تجمعات با هدف جلوگیری از افزایش آمار افراد مبتلا به کرونا ممنوع است، ادامه داد: خانواده‌ها یا مجالس عروسی فرزندانشان را به ماه‌های آینده و شرایط بهتر موکول کنند و یا با جمعیت ۱۰ نفره و رعایت پروتکل‌ها مراسم را برگزار کنند. برگزاری آئین‌های عزا هم ممنوع است و تنها افراد درجه یک متوفی با تعداد ۱۰ نفر می‌توانند در مراسم خاکسپاری مشارکت کنند.

‌رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم از خیران و متمولان درخواست کرد با هدف کمک به سلامت مردم روستاهای جزیره قشم با تقبل کل هزینه و یا بخشی از قیمت خرید ماسک از تولید شهرستان قشم و توزیع آن در بین مردم نیازمند جامعه روستایی، به سلامت آنان در برابر ویروس کووید ۱۹ کمک کنند.

‌دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم هم در این جلسه بر بسیج همگانی مردم برای گذر از موج سوم کرونا و تحقق شعار “هرمزگان بدون کرونا” تاکید کرد.

رضا صفایی اظهار داشت: آب مورد نیاز بازار ماهی فروشان در محله دوحه و ورودی شهر قشم باید برای ارتقای سلامت مردم تامین شود و نسبت به جمع آوری ماهی فروشان سطح شهر و هدایت آنان به نقاط مناسب هم اقدام گردد.

وی ادامه داد: آئین‌های عروسی و عزا با محدودیت نفرات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است و در غیر این صورت از برگزاری هر اجتماعی جلوگیری خواهد شد.

دادستان شهرستان قشم همچنین از مسئولان برپایی نمازهای جمعه و جماعات هم خواست هیچ فرد بدون ماسک را به محل برگزای نماز راه ندهند.

به گفته وی، کم کاری و بی تفاوتی بخشداران و دهیاری‌ها نسبت به افراد بی‌توجه و کم‌توجه به پروتکل‌های ستاد کرونا‌ ‌پیگرد قانونی دارد و همه باید برای ارتقای سلامت جامعه احساس مسئولیت کنیم.

صفایی همچنین با اعلام اینکه دادگستری قشم برای پذیرش مراجعه‌کنندگان نوبت‌دهی می‌کند، همچنین خواستار رعایت دقیق مسائل بهداشتی مربوط به حوزه کرونا در مراکز پلیس +‌۱۰ و دفاتر خدمات قضایی شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا