امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۶
صفحه نخست | اجتماعی | سامانه جامع جستجوی شغل کارجویان در هرمزگان فعال شد

سامانه جامع جستجوی شغل کارجویان در هرمزگان فعال شد

منتشر شده در ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴
سامانه

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، هادی ابراهیمی روز شنبه با تشریح فعالیت هایی که از طریق سامانه جدید جستجوی شغل صورت می گیرد ، اظهار کرد : این سامانه به نشانی Https://shoghl.mcls.gov.ir و در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده است تا کارفرمایان، نیروی کار مورد نظر را بر اساس فرصت های شغلی اعلامی خود یافته و نیروهای کار نیز اطلاعات خود مانند تحصیلات و مهارت‌ها و سوابق کاری را در این سامانه بارگذاری کنند.

وی خاطر نشان کرد : تاکنون موسسات کاریابی‌های کشور با سامانه منسجمی که شامل همه ذی نفعان بازار کار باشد فعالیت نداشته اند لذا سامانه ملی جستجوی شغل راه‌اندازی شد تا این کاریابی‌ها خدمات خود را در بستر وب به مردم ارائه کنند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: کاریابی های فعال استان هرمزگان می توانند با اتصال به این سامانه در فرآیند کاریابی و تامین شغل برای کارجویان اقدام کنند. 

ابراهیمی گفت: با راه‌اندازی این سامانه، موسسات کاریابی فرصت های شغلی را بارگذاری نموده و کارفرمایان فرصت های شغلی مورد نیازشان را به ثبت می رسانند، کارجویان نیز می توانند به مرور رزومه ها و توانمندی های خود را در سامانه بارگذاری کنند و نظارت مستمر ومداوم بر فعالیت های کاریابی ها در کشور از سوی وزارت متبوع در این بستر انجام می شود.

وی با اشاره به سایر امکانات برای کارجویان در این سامانه ابراز کرد: یکی دیگر از مزیت‌های این سامانه این است که وقتی اطلاعات کارجویان ثبت می‌شود، چنانچه به مهارت خاصی نیاز داشته باشند سازمان فنی و حرفه‌ای ورود کرده و می‌تواند با پیش بینی نیروی کار موجود، کارجویان را به سمت مهارت آموزی هدایت کند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در پایان تصریح کرد: سامانه جستجوی شغل یک فضای مناسب برای درخواست نیروی کار مورد نیاز کارفرمایان استان بوده که از این طریق در کمترین زمان ممکن می‌توانند نیروی مورد نیاز خود را تامین کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *