اجتماعیپیشنهاد سردبیر

سارق ۱۵ تن مواد معدنی دستگیر شد

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سرهنگ جعفر اطمانی فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از هرگونه سرقت در سطح حوزه استحفاظی، مأموران یگان حفاظت بندر شهید رجایی حین گشت زنی و کنترل خودروها در سطح بندر به یک دستگاه کشنده حامل دو پاکت فلزی مخصوص حمل مواد معدنی، مشکوک و دستور توقف را برای رسیدگی صادر می کنند.

وی افزود: راننده خودرو بدون توجه به اخطار مأموران با سرعت از محل متواری می شود از این رو کارکنان یگان حفاظت اقدام به تعقیب خودروی فراری می کنند که در مدت کوتاهی موفق می شوند خودرو را توقیف و راننده را دستگیر کنند.

سرهنگ اطمانی ادامه داد: در بازرسی به عمل آمده از محموله، مقدار تقریبی ۱۵ تن مواد معدنی از نوع سنگ آهن اسفنجی (بریکت) مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از بررسی های اولیه مشخص شد محموله مورد نظر فاقد هر گونه اسناد و مدارک مثبته گمرگی و متعلق به یکی از شرکت های فعال در زمینه صادرات است، گفت: ارزش مواد معدنی مکشوفه بنا به اظهار نظر کارشناسان گمرک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی کشور با اعلام اینکه در این راستا پرونده ای تشکیل و به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارجاع شد خاطرنشان کرد: مأموران یگان‌های حفاظت با هوشیاری و دقت نظر هرچه تمام به منظور ایجاد محیط امن اقتصادی به صورت شبانه روزی مشغول حفاظت و تأمین امنیت در بنادر هستند و اجازه هیچ گونه تخلف و یا سرقت را به افراد سودجو نخواهند داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا