پیشنهاد سردبیرگردشگری

ساحل نقره ای از جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

ساحل نقره‌ای از جاهای دیدنی قشم در جزیره هنگام است که شن‌های آن زیر اشعه‌های نورانی خورشید می‌درخشند. این ساحل رنگ نقره‌ای براقش را مدیون فلس‌های خرده شده‌ی فراوان ماهی‌ها است که لابلای شن‌ها جای گرفته‌اند. بهترین راه بازدید از این ساحل شرکت‌ در تورهای گردشگری مستقر در جزیره قشم و بندر کندالو است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، در بین ماسه ها‌ی این ساحل، ذرات درخشانی  به چشم می‌خورد که از نوع کانی براق است، به همین دلیل نام آن را ساحل ماسه ای نقره ای گذاشته اند. زمانیکه نور خورشید به این ذرات می‌خورد، نور زیبایی منعکس می‌شود که بسیار خیره کننده است و از زیبایی ها جزیره محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید که این ساحل به قدری زیباست که هم می‌تواند در روز و هم در شب بسیار دل انگیز و خیره کننده باشد.

زمانی که امواج به ساحل می‌رسند و با ذرات نورانی آمیخته می‌شوند درخشندگی خاصی پیدا می‌کنند که بسیار خیره کننده است این درخشندگی تا مدتی روی ماسه ها به جا می‌ماند و کم کم از بین می‌رود.
اما مسئله مهم این است که این ساحل زمانی زیبا و خیره کننده است که دست خورده نشود اما متأسفانه بعضی افراد ذرات نقره‌ای را از روی این ماسه ها جدا می‌کنند که از زیبایی این ساحل می‌کاهد.

امروزه بسیاری از مسافران و گردشگران از این ساحل بسیار زیبا بازدید می‌کنند اما به دلیل اینکه بخشی از این ساحل به خاطر رفت و آمدهایی که مسافران داشته‌اند آسیب دیده، رفتن به داخل این ساحل ممنوع شده است تا این ساحل بتواند زیبایی خود را حفظ کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا