اجتماعیپیشنهاد سردبیر

زندانیان غیرعمد از زندان‌ آزاد می‌شوند

مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: زندانیان دیه و جرائم غیرعمد با بدهی کمتر از یک میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ مصطفی کیشانی عصر شنبه در نشستی در خصوص اجرای این تفاهم نامه افزود: بدهی این زندانیان با همکاری سه جانبه سازمان زندان‌ها، ستاد دیه و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌شود.

وی بیان داشت: مددجویان کمتر از ۱۸ سال که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شوند و همچنین زنان سرپرست خانوار با بیش از ۵۵ سال سن در اولویت اجرای این طرح ملی هستند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان اظهارداشت: زندانیان دارای معلولیت جسمی و حرکتی و دارای بیماری مزمن و سخت درمان (صعب العلاج) نیز با تایید مراجع ذیصلاح مشمول این طرح می‌شوند.

کیشانی تصریح کرد: تشخیص پرداخت وام و یا اعطای کمک‌های بلاعوض به زندانیان مشمول این تفاهم نامه براساس نظریه گروه‌های تحقیق، با ستاد دیه است.
وی گفت: زندانیانی مشمول این طرح می‌شوند که توانایی پرداخت بدهی را نداشته و حداقل به مدت ۲ ماه در زندان تحمل حبس کرده باشند.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان ادامه داد: در مرحله بعدی این طرح نیز، زندانیان نیازمند با بدهی کمتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از زندان‌های هرمزگان آزاد خواهندشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا