امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۰
صفحه نخست | اجتماعی | رییس ستاد انتخابات استان: تبلیغات هشت هزار و ۳۳۵ داوطلب شوراهای اسلامی هرمزگان آغاز شد

رییس ستاد انتخابات استان: تبلیغات هشت هزار و ۳۳۵ داوطلب شوراهای اسلامی هرمزگان آغاز شد

منتشر شده در ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱
انتخابات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی رئوفی،رییس ستاد انتخابات هرمزگان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد هفت هزار و ۶۳۸ نفر داوطلب روستایی و ۶۹۷ نفر داوطلب شهری هستند که تایید صلاحیت نهایی شدند.

وی ادامه داد: تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در بسترهای مشخص شامل محیطی، شهری و شبکه های اجتماعی اغاز شده و هشت صبح ۲۷خرداد پایان می یابد.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان اظهار داشت:کاندیداهای شهری برای ۲۱۵ کرسی پنج نفره در ۴۳ شهر، هفت کرسی در شهر میناب و ۱۱ کرسی در شهر بندرعباس و کاندیداهای روستایی نیز برای ۱۱۷ کرسی پنج نفره و هزار و ۲۰۴ کرسی سه نفره باهم رقابت می‌کنند.

رئوفی ادامه داد: سقف تعیین شده شعبه‌های اخذ رای در هرمزگان یک هزار و ۶۶۴ شعبه است که طبق آخرین وضعیت در سطح استان تاکنون یکهزار و ۵۵۱ شعبه فعال (شامل ۹۹۵ شعبه ثابت و ۵۵۶ شعبه سیار) ساماندهی شده است.

وی ابرازداشت: این شعبه‌ها شامل ۵۶۳ شعبه شهری (۵۰۸ ثابت و ۵۵ سیار) و ۵۸۸ شعبه روستایی (۴۸۷ ثابت و ۵۰۱ سیار) است.

رییس ستادانتخابات هرمزگان اظهارداشت: درحال حاضر ۳۴ هزار نفر عوامل اجرایی در استان شامل نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی شعبه، نیروهای انتظامی، خدماتی، بازرسی و ناظران شوراها در پای صندوق‌های رای ساماندهی شده اند که در هر شعبه ۲۲ تا ۲۵ نفر مستقر می‌شوند.

در انتخابات ۲۸ خردادماه امسال حدود یک میلیون و ۱۸۹ هزار نفر در هرمزگان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد افراد ۸۰ هزار  نفر رای اولی هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۳ شهرستان، ۴۵ شهر، ۴۰ بخش و ۸۷ دهستان هرمزگان برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5911

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *