پیشنهاد سردبیرفرهنگ و هنر

رونمایی از کتاب «رجال پارلمانی هرمزگان»

آیین رونمایی از کتاب «رجال پارلمانی هرمزگان» با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و دو تن از نمایندگان ادوار هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ کتاب «رجال پارلمانی هرمزگان» در آیینی با حضور حجت‌الاسلام محمد ذاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان و دو نم از نمایندگان ادوار هرمزگان در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

این کتاب نوشته علی کمالی زاده است که به بررسی تاریخی در زمینه برگزیدگان هرمزگان در خانه ملت در دوره‌های مختلف پرداخته است.

علی کمالی زاده مولف این کتاب در اظهارات کوتاهی در این آیین، تألیف این کتاب را کاری دشوار و زمان‌بر دانست و هدف از نگاشتن آن را زنده نگهداشتن تاریخ استان هرمزگان بیان کرد و عنوان داشت: از منابع مختلفی همچون اسناد ملی و نشریات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تدوین آن استفاده شده است.

وی بیان کرد: این کتاب شامل ۵ فصل مجلس شورای ملی، معرفی ۲۳ نماینده هرمزگانی مجلس شورای اسلامی، مجلس مؤسسان، مجلس خبرگان رهبری و اسناد و تصاویر است که به معرفی رجال پارلمانی هرمزگان از ابتدا تا کنون می‌پردازد.

مؤلف کتاب «رجال پارلمانی هرمزگان» تا کنون ۷ کتاب را به رشته تحریر درآورده و ۳ کتاب وی نیز در حال تدوین است. این کتاب اخیر او در اصل با هدف معرفی نمایندگان هرمزگان در دوره‌های مختلف به نوجوانان نوشته و چاپ شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا